15 најопасни тематски паркови во светот

Тематските паркови се едни од највозбудливите атракции кои нудат безброј возења и искуства кои забавуваат стотици милиони луѓе секоја година ширум светот. Меѓутоа, со потребата да се поместат границите на забавата за да се победи конкуренцијата, парковите повремено ги изложуваат своите гости на ризици што може да резултираат со сериозни повреди, па дури и смрт. Држете се цврсто, затоа што е време да направите обиколка на топ 15-те најопасни тематски паркови во светот.

реклама

Чек дис аут

Кога те излажале колку се 20 сантиметри

Read more

Порака од непознат што ја враќа вербата во човештвото

Read more

15 најголеми воени авиони во светот

Read more

Зошто не го сакаме звукот на сопствениот глас?

Read more

Нови видеа

play_arrow

7 просечни фудбалски клубови со неверојатни академии

Read more
play_arrow

15 најголеми воени авиони во светот

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои сега поседуваат свои фудбалски клубови

Read more
play_arrow

Пилатес вежби за брзо враќање во форма

Read more
play_arrow

Ручек во тегла: Три рецепти за салати со тестенини

Read more
play_arrow

15 најекстравагантни домови на славни личности

Read more
play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

15 неверојатни машини за кои не би верувале дека постојат

Read more
play_arrow

Топ 10 моменти од кралицата Елизабета во The Crown

Read more
play_arrow

Смешни моменти: Фејл компилација од падови и сопки

Read more
play_arrow

За совршена линија: Пилатес вежби од кои се топат масните наслаги

Read more