15 неверојатни иновации во Ф1 

Ф1
А.С.
/ 04.10.2022 / 12:30

Ретко што е толку возбудливо колку Формула 1. Тимовите постојано се „тркаат“ кон нови и возбудливи иновации. Побрзи. Полесни. Повеќе маневрирање. Подобро фаќање кривини. Секоја милисекунда е важна, па инженерите во Ф1 работат напорно за да најдат начини да ја намалат секоја милисекунда што можат. Денеска ги разгледуваме 15-те најневеројатни Ф1 иновации.

реклама

Ф1

Потврдено: Логан Сарџент е нов возач на Вилијамс за 2023 година

Read more

Фетел: Ќе ми недостасува Ф1, ми беше задоволство

Read more

Верстапен по победата: Ќе биде тешко да се повтори нешто вакво

Read more

Верстапен стартува прв во последната трка од сезоната 2022 во Ф1

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more
play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Read more
play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Read more
play_arrow

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more
play_arrow

15 најмоќни кинески воени возила

Read more
play_arrow

Најконтроверзното славење гол на Светско

Read more
play_arrow

15 најневеројатни подводни откритија

Read more
play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more
play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Read more
play_arrow

Непријатни ситуации во погрешно време, фејл компилација

Read more