17 новозаразени од Липково, двајца од Куманово

Деветнаесет нови случаи во изминатото деноноќие се регистрирани на подрачјето на Центарот за јавно здравје Куманово. Од нив дури 17 се од Општина Липково, а двајца од Куманово, информира Ариф Љaтифи, директор на ЦЈЗ Куманово.

Во последните 24 часа се направени 953 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на COVID-19, информира министерот за здравство Венко Филипче.

По градови:
- Скопје 67
- Куманово 19
- Штип 16
- Прилеп 4
- Тетово 9
- Велес 2
- Гостивар 1
- Неготино 1
- Струмица 1.

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Македонија

Заев: Во недела се очекуваат првите 3.000 руски вакцини

Read more

Судењето за „27 април“ продолжува на 12 март

Read more

Филипче: Набавуваме сензори за мерење дијабетес кај деца

Read more

Османи: Никогаш не сме кажале дека Фрчкоски е кандидат за амбасадор

Read more
 

Вести

Кривична за беровци поради организирање прослава во затворен простор

Читај повеќе

Медицинска сестра обвинета за примање награда за противзаконито влијание

Читај повеќе
  • play_arrow

Папата пристигна во историска посета на Ирак

Читај повеќе

Заев: Во недела се очекуваат првите 3.000 руски вакцини

Читај повеќе

Судењето за „27 април“ продолжува на 12 март

Читај повеќе

Почина работник од дојранско додека извршувал работни задачи

Читај повеќе

Расте бројот на починати и заразени во Италија

Читај повеќе

Филипче: Набавуваме сензори за мерење дијабетес кај деца

Читај повеќе

МВР со детали за двојното убиство во Топанско Поле

Читај повеќе