1.МФЛ 2020/21

1.МФЛ: Без победник на дербито во Тетово

Нерешено 1:1 заврши дербито на 12. коло од Првата македонска фудбалска лига, одиграно попладнево во Тетово меѓу Шкендија и Шкупи.

Пред ова коло, ова беше дуел на двете првопласирани екипи, но по денешната победа на Македонија ЃП, „Лавовите“ се најдоа на втората позиција.

Резултати:

Академија Пандев – Пелистер 3:2
Работнички – Македонија ЃП 1:3
Шкендија – Шкупи 1:1
Силекс – Беласица 0:1
Струга – Ренова 1:0.

Вчера: Борец – Вардар 0:2.

Табела: Шкендија 26 бода, Македонија ЃП 25, Шкупи 24, Борец 19, Струга 19, Вардар 16, Силекс 14, Работнички 13, Пелистер 12, Академија Пандев 10, Ренова 8, Беласица 8.

Тагови
реклама

Интегра ги претстави плановите: Штип се претвора во балкански Манчестер

Read more

Апасиев: Вакво зло Македонија немала од АСНОМ до денес

Read more

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Делчево го доби првиот Музеј на олдтајмери

Read more

Фудбал

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

Read more

Барса ја потопи Осасуна

Read more

Шкендија се вадеше во Струга, дербито во Ѓорче без победник

Read more

Зидан нема објаснување за вчерашната бламажа со Алавес

Read more

Спорт

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

Читај повеќе
  • play_arrow

Грожан преживеа страшна несреќа на трката во Бахреин

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса ја потопи Осасуна

Читај повеќе

Прекинати квалификациите на кошаркарите

Читај повеќе

Шкендија се вадеше во Струга, дербито во Ѓорче без победник

Читај повеќе
  • play_arrow

Борбата меѓу Тајсон и Џонс заврши нерешено

Читај повеќе
  • play_arrow

Зидан нема објаснување за вчерашната бламажа со Алавес

Читај повеќе
  • play_arrow

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер се поправи и убедливо славеше против Сасуоло

Читај повеќе