20 најдобри градови за семеен одмор

Рим

Сакате да одите на одмор со семејството но, бргу се откажувате од таа идеја бидејќи ви се чини дека идејата е премногу комплицирана и само ќе се изнервирате бидејќи на одморот треба да има активности каде ќе се играат децата, да ви е убаво и вам, да најдете пристојно сместување, но и да има културно-историски знаменитости кои може да ги видите.

The Family Vacation Guide направија листа со најдобрите градови за семеен одмор.

Параметрите за составување на листата беа број на актракции за децата, број на хотели и ресторани со активности за деца, просечна цена на јадење во евтин ресторан, број на паркови и оценка на безбедноста.

Ова се топ 20 дестинации за семеен одмор:

Рим

Лондон

Париз

Дубаи

Токио

Маракеш

Истанбул

Прага

Прага
 

Москва

Мадрид

Барселона

Барселона, забавен парк

Бангкок

Хонг Конг

Њујорк

Лисабон

Лисабон

Денпасар

Ханој

Џаипур

Чијанг Мај

Пукет

реклама

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Read more

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Read more

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Read more

Живот

Која е 44 години помладата девојка на Мик Џегер која му го роди осмото дете?

Read more

Како од бајка: Новогодишна магија во гратчето Локоротондо

Read more

6 најскапи и најубави раси на мачки во светот

Read more

Десет најдобри половни семејни автомобили според избор на родителите

Read more
 

Магазин

Рецепт на денот: Штрудла со ореви

Читај повеќе

Кое е вашето идеално место за секс според хороскопот?

Читај повеќе

Што е поздраво - свинска маст или масло?

Читај повеќе

Дали бебињата плачат во утробата на мајката?

Читај повеќе

Кои се најголемите опасности од гледање порно филмови?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Читај повеќе

Како да се препознае Алцхајмеровата болест?

Читај повеќе

Пет „совети“ за диети и слабеење во кои не треба да верувате

Читај повеќе
  • filter

Која е 44 години помладата девојка на Мик Џегер која му го роди осмото дете?

Читај повеќе