20 нови рецепти како да зготвите јајца

Јајцата се одличен избор за секој оброк во денот. За нивната нутритивна вредност е пишувано многу и нутриционистите ги препорачуваат како намирница што треба да биде дел од здравата и балансирана исхрана.

Особено се корисни ако сакате да слабеете или да набилдате мускули, па ако ви се здосадени стандардните начини на готвење, како варени, јајца на око или кајгана, погледнете ги овие 20 нови рецепти што ќе внесат свежина во вашето мени, а вие ќе ја добиете потребната доза витамини и протеини што ја нудат јајцата.

реклама

Рецепти

Готвење со ограничен буџет – вкусни и здрави оброци до 2 евра

Read more

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more

Рецепт на денот: Лазањи со спанаќ

Read more

Домашен сладолед на четири начини

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more