20 нови рецепти како да зготвите јајца

Јајцата се одличен избор за секој оброк во денот. За нивната нутритивна вредност е пишувано многу и нутриционистите ги препорачуваат како намирница што треба да биде дел од здравата и балансирана исхрана.

Особено се корисни ако сакате да слабеете или да набилдате мускули, па ако ви се здосадени стандардните начини на готвење, како варени, јајца на око или кајгана, погледнете ги овие 20 нови рецепти што ќе внесат свежина во вашето мени, а вие ќе ја добиете потребната доза витамини и протеини што ја нудат јајцата.

реклама

Рецепти

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more

Предлог за ручек: Ќофте во бел сос

Read more

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Read more

Брзо и лесно: Летна салата со наут

Read more

Нови видеа

play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more