20 нови рецепти како да зготвите јајца

Јајцата се одличен избор за секој оброк во денот. За нивната нутритивна вредност е пишувано многу и нутриционистите ги препорачуваат како намирница што треба да биде дел од здравата и балансирана исхрана.

Особено се корисни ако сакате да слабеете или да набилдате мускули, па ако ви се здосадени стандардните начини на готвење, како варени, јајца на око или кајгана, погледнете ги овие 20 нови рецепти што ќе внесат свежина во вашето мени, а вие ќе ја добиете потребната доза витамини и протеини што ја нудат јајцата.

реклама

Рецепти

Предлог за ручек: Пилешко со тиквички во крем сос

Read more

Рецепт на денот: Полнет модар патлиџан

Read more

Брзо и здраво: Домашен сладолед од шумско овошје

Read more

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more
play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Read more
play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more