20 вкусни есенски рецепти

Есента веќе ни пристигна, па со самото тоа јасно е дека јаболката и тиквата се почесто ќе ги гледаме на нашата трпеза.

На каналот Tasty на YouTube, ни се претставени 20 рецепти, кои се во рамките на есента и кои ќе ви помогнат да подготвите вкусни есенски оброци.

Погледнете го видеото, па изненадете ги домашните со некој вкусен есенски специјалитет.

реклама

Рецепти

Идеја за појадок: Белгиски вафли

Read more

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Read more

Домашен сок од јагоди

Read more

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more

Нови видеа

play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more