22-годишник починал на работно место во кривопаланечко Т’лминци

Дваесет и двегодишник од скопското село Цветово починал на работно место во приватна фирма во кривопаланечкото село Т’лминци откако врз него паднал тврд предмет.

– Во ОВР Крива Паланка вчера во 10:49 часот било пријавено дека во село Т’лминци, Кривопаланечко, додека бил на работно место во приватна фирма, врз вработениот М.М. (22) од село Цветово, Скопско, паднал тврд предмет, при што тој починал, информира МВР во дневниот Билтен.

Екипа на Итна медицинска помош констатирала смрт, а увид извршиле јавен обвинител, екипа на ОВР Крива Паланка и трудов инспектор.

реклама

Ковачевски падна

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Кога почнува староста?

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Хроника

110 пушки од Првата светска војна откриени при ископ во Битола

Read more

На скопскиот аеродром спречен влез на 1,7 тони медикаменти штетни за здравјето на граѓаните

Read more

Четворица искасани од кучиња скитници во Скопје

Read more

Палевски спроведен во Кривичниот суд: Негира вина

Read more
 

Вести

  • filter

Левица: Минирањата на Бехтел и ЕНКА оштетија црква од XIX век

Читај повеќе

Норвешка ги затвора границите за руски туристи

Читај повеќе

Како Путин создаде „мала Русија“ на Балканот?

Читај повеќе
  • filter

110 пушки од Првата светска војна откриени при ископ во Битола

Читај повеќе

Зошто Европа трупа залихи на кафе?

Читај повеќе

Колумбискиот претседател ги прекина односите со Израел и нареди отворање амбасада во Палестина

Читај повеќе

Уапсен заменикот на моќниот генерал на Путин

Читај повеќе

Милошоски: Во новата влада најверојатно ВМРО-ДПМНЕ, Вреди и ЗНАМ

Читај повеќе

Одземен пасошот на Иџет Мемети, ќе треба да се јавува во суд

Читај повеќе