22 видеоигри кои пристигнуваат во 2022

Новата година ќе биде одлична за гејмерите бидејќи пристигнуваат одлични игри кои првично требаше да излезат во изминатите две години, но беа одложени поради пандемијата.

Кои видеоигри гејмерите ги чекаат со нетрпение?

Pokemon Legends: Arceus(ќе биде достапна на Switch)
Remote video URL
Dying Light 2: Stay Human(PC, Xbox, PS, Switch)
Remote video URL
Horizon Forbidden West(PS)
Sifu(PS/PC)
Remote video URL
Elden Ring(PS/Xbox/PC)
Gran Turismo 7(PS)
S.T.A.L.K.E.R 2: Heart of Chernobyl
Remote video URL
Starfield(PC/Xbox)
A Plague Tale: Requiem
Bayonetta 3
GhostWire: Tokyo(PC/PS)
Remote video URL
God of War: Ragnarok(PS)
Hogwarts Legacy(PS, Xbox, PC)
Remote video URL
Kirby and the Forgotten Land
Mario + Rabbids: Sparks of Hope
Splatoon 3
The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2
Remote video URL
Marvel’s Midnight Suns
Saints Row
Forspoken(PS, PC)
The Callisto Protocol
Redfall
Remote video URL
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Гејминг

Новиот гејмерски смартфон на Lenovo ќе има дури 22 GB RAM

Read more

Xbox One официјално згасна

Read more

Samsung го претстави најбрзиот 4К гејмерски монитор

Read more

Топ 10 видеоигри во јануари 2022

Read more
 

Гик

Најстарото живо копнено животно во светот: Гинисовиот рекордер наполни 190 години

Читај повеќе

Оксфорд бара доброволци кои ќе се заразат со коронавирус во име на науката

Читај повеќе

Ракета Falcon 9 на SpaceX ќе удри во Месечината и ќе експлодира

Читај повеќе

Австралиски научници открија необичен објект кој се движи во Млечниот Пат

Читај повеќе

ЕУ пресече: Ќе се користи единствен полнач за електронски уреди

Читај повеќе

Како може 5G да им пречи на авионите?

Читај повеќе

Снимени мистериозни нишки во срцето на нашата галаксија: Од каде доаѓаат?

Читај повеќе

Не е поради удобност: Зошто кучињата спијат во свиткана положба?

Читај повеќе

Научници открија како до супер имунитет против ковид

Читај повеќе