3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Постојат луѓе кои се несебични, кои секогаш другите ги ставаат на прво место, а никогаш себеси, и кои секогаш гледаат како да им помогнат на другите. Од друга страна, постојат луѓе кои се нивна целосна спротивност, кои мислат само на себе, го гледаат само својот интерес и како ситуациите да ги свртат во нивна корист.

Овие луѓе се познати како пресметливи - немаат искрени мотиви и секогаш имаат скриени намери, а сѐ што прават, прават од интерес. Мајстори се во калкулирање и ако мислат дека од нешто немаат корист, тогаш нема ни да го направат тоа. Во астрологијата луѓето родени во следниве три хороскопски знаци најмногу се пресметливи.

Девица

Не се само Близнаците оние што имаат две лица - и Девиците можат да бидат и тоа како дволични и да се прават дека се нешто што не се. Иако на прва делуваат љубезни, тоа е само маска, а длабоко во себе се многу пресметливи и буквално сѐ калкулираат. Девиците не можат да бидат спонтани и сѐ мораат однапред да испланираат и анализираат, секоја своја постапка и буквално сѐ што кажуваат, па иако на прв поглед делуваат фини, останатите би можеле многу да се изненадат колку всушност се ладни и сурови.

Јарец

Познато е дека луѓето родени во знакот Јарец се големи воркохолици и повеќе време минуваат на работа отколку дома. Кариерата им е на прво место па затоа се и тоа како пресметливи кога работата е во прашање, но и парите. Ќе направат баш сѐ за да го остварат она што го замислиле и за да се остварат во професионална смисла и да се збогатат, дури и ако тоа значи лажење и манипулирање со другите за своја корист.

Скорпија

Родените во знакот Скорпија и тоа како се остроумни и интелигентни, па внимателно го калкулираат секој нивен потег за да си ги остварат замислите. Покрај тоа, многу се таинствени и никому не ги откриваат своите планови и намери, а неретко и манипулираат со останатите за да ги остварат своите цели. А, со оглед на тоа што се интелигентни, често и успеваат во своите намери пред некој да успее да ги прочита.

реклама

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more

Бектеши објави кои маркети се затворени оти не ги намалиле цените

Read more

Полски свештеници правеле оргија со жиголо, му се слошило, не му помогнале веднаш

Read more

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Read more

Живот

Реченици кои токсичните родители најчесто им ги кажуваат на нивните деца

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more
 

Магазин

Полжавчиња со афион и цимет - одлични се со шолја кафе, чај или млеко

Читај повеќе
  • play_arrow

Силна бура создаде застрашувачка глетка на небото во Оклахома - како да пукнала нуклеарна бомба

Читај повеќе

Примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден: Филмската приказна ќе заврши на суд во Кина

Читај повеќе

10 прашања што откриваат каков е навистина вашиот сексуален живот

Читај повеќе

Зошто велосипедот треба да стане вашето редовно превозно средство?

Читај повеќе
  • play_arrow

92-годишен дедо нокаутираше двајца насилници среде улица

Читај повеќе

Koja е најдобрата положба за спиење кога имате настинка или грип?

Читај повеќе
  • play_arrow

Земи си мачка, да ти биде забавно дома

Читај повеќе
  • play_arrow

Корејски специјалитет: Месо потпечено со павлака и јајца

Читај повеќе