30 минути јога тренинг за флексибилност и сила

А.С.
/ 05.05.2023 / 09:56

Бенефитите од јогата се бројни. Таа е спиритуална, но истовремено е и холистичка дисциплина. Нејзиниот распон на делување е широк, од подобрување на здравствената состојба, зајакнување и обликување на телото до подобрување на менталните способности. Целосната посветеност на јогата овозможува и подлабоки спиритуални искуства.

реклама

Фит

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Read more

Што да се јаде во процесот на слабеење? Најдобри намирници за појадок со висока содржина на протеини

Read more

Јадењето на еден вид јаткасти плодови може да ви помогне при губењето тежина

Read more

7 висококалорични намирници што не треба да се избегнуваат при слабеење

Read more

Нови видеа

play_arrow

Војна на кујните: Италијанска одмазда

Read more
play_arrow

7 фудбалски менаџери кои се пробија иако се просечни

Read more
play_arrow

Статива

Read more
play_arrow

7 најлоши одбрани на титула во историјата на фудбалот

Read more
play_arrow

Јован Манев: Сите сме со една цел, да постигнеме добар резултат

Read more
play_arrow

Времеплов: 33 години од највредниот пенал на Дарко Панчев

Read more
play_arrow

7 најкатастрофални трансфери со кои фудбалерите си ги уништиле кариерите

Read more
play_arrow

Rammstein направи спектакл во Белград

Read more
play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more