„365 Days“: Полски еротски филм е најгледан на Netflix

Еротската драма „365 days“ продолжува да доминира на Netflix. Втора недела по ред овој еротски филм е најпопуларен на стриминг сервисот, и покрај негативните оцени и рецензии.

Филмот се гледа во толкава мера што веќе многумина го нарекоа полска верзија на приказната за милијардерот Кристијан Греј и Анастазија Стил, иако со експлицитните секс сцени е чекор понапред.

Филмот „365 Days“ е базиран според првиот роман на истоимената трилогија на Бланка Липињска и во кината во Полска е објавен на 7 февруари годинава. Netflix го откупи и го направи достапен на платформата кон средината на јуни, од кога почна да привлекува огромно внимание.

Дејството во филмот се одвива околу киднапирањето на млада жена од страна на сицилијанскиот мафијаш Масимо Торичели. Масимо опсесивно ќе се вљуби во Лаура и ќе направи сè за да го засака и таа него. Лаура ќе има 365 дена да се вљуби во Масимо. За тоа време тој ја опсипува со луксуз, пари, скапа облека, забави и сè што може да се купи со пари. Уште една приказна со доминантен богат маж и млада убавица која не може да му одолее.

Филмот наскоро ќе добие и продолжение.

Remote video URL
Тагови
реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Мицковски, временски патник - го честиташе Велигден на 2 август

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Љетив на кров – BMW издание

Read more

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Read more

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Read more

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Read more

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • filter

1 август 1981, со спотот за Video Killed The Radio Star почна да работи MTV

Читај повеќе

Репертоар на Кино Милениум (29.7.-4.8.2021)

Читај повеќе
  • play_arrow

Лејди Гага во главната улога во филмот „House of Gucci“

Читај повеќе

Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Читај повеќе
  • play_arrow

Вил Смит го глуми таткото на сестрите Вилијамс во инспиративен филм за тенисерките

Читај повеќе
  • play_arrow

Скарлет Јохансон го тужи Disney поради филмот „Black Widow“

Читај повеќе

Мајкл Б. Џордан откри дали тој е новиот Супермен

Читај повеќе
  • play_arrow

Оскар Ајзак е мистериозен коцкар во трејлерот за „The Card Counter“

Читај повеќе