4-минутен домашен тренинг за топење масни наслаги

Ф.З.
/ 18.05.2020 / 09:16

Ефикасни вежби за топење на масните наслаги околу стомакот можат да се прават и во домашни услови без никаква опрема.

Крег Балантајн ќе ви демонстрира неколку вежби за кои ќе ви требаат 4 минути дневно. Ефикасни се за топење на најпроблематините масни наслаги, оние околу стомакот.

Како и за било кои вежби, запомнете дека физичкото вежбање е само половина од она што може да го преземете. Без здрава исхрана, нема вежба која ќе ви помогне да се ослободите од килограмите онака како што замислувате.

реклама

Фит

Побрзо се слабее ако секогаш вежбате во исто време

Read more

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more

Кардио вежби за на дождлив ден

Read more

HIIT тренинг за брзо слабеење со Ентони Балдузи

Read more

Нови видеа

play_arrow

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more
play_arrow

Погледнете како да направите прекрасна градина на покривот на вашата зграда

Read more
play_arrow

Работа од дома, фејл компилација

Read more
play_arrow

Италијанското знаме го разубави миланското небо

Read more
play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more
play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more
play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Read more
play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more