4 работи што ги прават Daikin прочистувачите на воздух супериорни

Со новите прочистувачи на воздух, Daikin останува на ветувањето за обезбедување на почиста и поздрава атмосфера во вашите домови, канцеларии и на останатите комерцијални простории. Во нив се вградени најнови технологии кои ги прават овие прочистувачи максимално ефикасни во заробување на штетните честички, отстранување на непријатни мириси како и деактивирање на вируси.

 

Електростатички HEPA филтер

HEPA филтрите се златен стандард кога станува збор за филтрирање на воздухот. Со електростатички филтер кој се користи во прочистувачите, Daikin оди чекор понатаму. Електростатичкиот ЕПА филтер заробува PM2.5 со 99,97% успешност и притоа не ја намалува ефикасноста на прочистувачот како обичните HEPA филтри.

 

Flash Streamer технологија

Flash Streamer технологијата е уникатна за Daikin прочистувачите на воздух. Со помош на овој уред вграден во повеќе производи на Daikin (неколку модели на клима уреди и сите прочистувачи на воздух) преку процес на оксидација ги разградува бактериите, мувлата, поленот и спори од мувла кои се заробени во филтерот.

Според последното истражување на Daikin Industries во соработка со универзитетот во Токио и Окајама, откриено е дека по 3 часа озрачување Flash Streamer технологијата успешно онеспособува 99,97% од вирусот SARS-CoV-2.

 

Супериорен сензор за квалитет на воздух

Новата генерација на Daikin прочистувачи на воздух се опремени со напреден сензор за мерење на квалитетот на воздухот во просторијата, кој го мери количеството на прашина и PM2.5 честички, како и непријатен мирис.

Со помош на овој сензор е овозможен автоматскиот режим на работа, што самостојно го регулира протокот на воздух низ прочистувачот и го вклучува и исклучува Flash Streamer уредот во зависност од нивото на загаденост, без потреба вие да се грижите за тоа.

 

Беспрекорна и тивка работа

Удобноста во домот или на работа не подразбира само чист воздух туку и тивок и релаксирачки амбиент. Тивкиот режим на работа на Daikin прочистувачите го овозможува токму тоа, со неверојатни 19dB јачина на звук при работа кога тивкиот режим е активен, што е еднакво на шепот.

Прочитајте и информирајте се повеќе за прочистувачите на воздух на DAIKIN на следниот линк: daikin.mk/procistuvaci

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Промо

4 работи што ги прават Daikin прочистувачите на воздух супериорни

Read more

Визијата станува реалност – Започна продажбата на електричниот Volkswagen ID.3

Read more

Пролетна понуда која не се пропушта – уживајте во беспрекорно чист дом со неверојатните Samsung попусти

Read more

Што е тоа ново, здраво и убаво спакувано на рафтовите во македонските маркети?

Read more
 

Ново

Смути од 3 состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе
  • filter

Паркот на природата „Езерани“ плени со својата разновидност и убавина

Читај повеќе

Во ковид-центрите во земјава се лекуваат 1.699 пациенти

Читај повеќе

Србите од средина на април ќе можат во Грција, а од 14 мај и преку С. Македонија

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

МОН: Нови наставни програми за првачињата – основа и поттик за креативен пристап во наставата

Читај повеќе

Бразил е закана за целиот свет, откриени 92 мутации на коронавирусот

Читај повеќе

Град Скопје наскоро ќе почне со имплементација на проектот – брз автобуски превоз

Читај повеќе
  • play_arrow

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Читај повеќе