5 причини зошто летото е како создадено за секс

Високите температури нè инспирираат да ги вжештиме работите во спалната соба, а почестите патувања, одмори и прошетки се совршена можност да имаме секс на нови локации и во малку поразличен амбиент.

Овие пет причини говорат зошто ова лето имате шанси за најдобриот секс во животот:

Сексот во вода не се заборава

Најдете некое интимно место покрај море, река и езеро, со минимални шанси некој да ве види и препуштете се на лудите и водени страсти.

Поради жешкото време носиме помалку облека и сме попривлечни

Во лето откриваме повеќе кожа, па со тоа се зголемува и степенот на поголема привлечност.

Магијата на сексот на отворено

Зајдисонце, ветре кое ви ја гали голата кожа – ова лето мора да пробате секс на отворено со саканата личност.

Потта потенцира сексуална возбуда

Телесните „сокови“ повеќе ќе ја распламтат страста и ќе разбудат желба за секс. Испотеното тело на партнерот едноставно ќе ве мами да го допирате.

Возбудливи луди авантури

Кој во животот барем еднаш не мечтаел за луда летна љубовна авантура? Ако со години сте во врска, сексот на годишен одмор може да биде сосема поинакво искуство бидејќи сте поопуштени.

Тагови
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Љубов и секс

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Read more

Брак, развод, враќање на бившите: Три знака ќе имаат тежок љубовен август

Read more

Дали врската со работохоличар има иднина?

Read more

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Read more
 

Магазин

  • filter

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Читај повеќе

Пиењето алкохол за ХИВ позитивните може да значи смрт

Читај повеќе

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Читај повеќе

Пет навики кои го забавуваат губењето маснотии во пределот на стомакот

Читај повеќе
  • play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Читај повеќе

Дали детето ви е разгалено?

Читај повеќе

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Читај повеќе