5 работи што мажите најмногу ги забележуваат кај жените

Секој маж бара одредени квалитети и вредности кај својата партнерка. Иако секој маж е различен, сите имаат нешто заедничко, а тоа е дека им веруваат на своите први впечатоци кои имаат многу големо влијание врз нивото на нивната привлечност кон жената.

Секако, секој прв го забележува физичкиот изглед, но овие 5 необични работи мажите најмногу ги забележуваат кај жените.

Одреден тип на шминка

Иако повеќето мажи тврдат дека им се допаѓа кога жените не се шминкаат бидејќи тоа ги прави да изгледаат поприродно, според една студија, жените кои се шминкаат повеќе го привлекуваат вниманието на мажите. Но, тоа важи само за одреден тип на шминка. Жените кои носат потемна шминка привлекуваат помалку внимание од мажите и се со помала веројатност да бидат повикани од мажите на состаноци. Всушност, неутралната и природна шминка е привлечна за мажите.

Колкови

Ова всушност не е прашање на привлечност или изглед, туку на здравје и добра плодност. Жените кои имаат поголеми колкови и половина оставаат впечаток дека лесно можат да имаат деца, бидејќи го откриваат нивото на естроген во телото на жената.

Црвена боја

Црвената е бојата на страста, па затоа не е чудно што е привлечна за мажите. Жените кои носат црвено на мажите им изгледаат посекси и им се попривлечни. Додека според студијата спроведена на Универзитетот во Рочестер, мажите ќе потрошат повеќе пари на состанок доколку жената носи црвено.

Љубезност и грижа

Доброто третирање на другите луѓе е многу важно за мажите. Ова им покажува дека жените добро реагираат на потребите и желбите на другите луѓе, што веднаш ги прави попривлечни. Тоа им покажува и дека имаат квалитети кои би ги направиле добри мајки.

Висок тон на гласот

Додека на жените им е попривлечно кога мажите имаат длабок глас, мажите се сосема спротивни. Високиот тон на гласот им кажува на мажите дека вашата жена е многу женствена, во добра форма.

реклама

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Read more

Корисни домаќински трикови со кондоми

Read more

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Read more

Љубов и секс

Дали кондомот влијае на времетраењето на односот?

Read more

10 причини зошто е добро да бидете сингл од 20 до 30 години

Read more

7 митови за изневерувањето што треба да престанеме да ги шириме

Read more

Знаци дека траумите од минатото влијаат на вашите врски

Read more
 

Магазин

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе

Како да го забрзате метаболизмот: Многу е полесно отколку што мислите

Читај повеќе

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 12 ненаселени места во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Трик за лесно ослободување од досадните семки од пиперките

Читај повеќе