5 трикови за правилно вежбање стомачни

Ф.З.
/ 13.04.2021 / 16:25

Едни од најомилените вежби се оние за стомачните мускули - краен резултат кој е посакуван од речиси секој.

Предноста на овие вежни е што сите можат да се прават во домашни услови. Секако, можете и во теретана, во двор, каде сакате.

Но, многумина вежбајќи го овој дел на телото прават почетнички грешки. Не е финтата само да се легне на грб и да се исправате. тоа често резултира со вежбање на друга група на мускули иако вие сте убедени дека ги вежбате стомачните.

Ова 6-минутно видео одлично ги демонстрира грешките, но и правилниот начин на пет различни вежби за стомачните мускули.

Remote video URL
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Фит

Согорете 600 калории додека ги правите овие вежби дома

Read more

Топ 20 јадења со речиси 0 калории

Read more

Колку долго човек може да издржи без спиење?

Read more

8-минутни вежби за истегнување нозе со Памела Рајф

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Најсмешните новинарски гафови за април

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Читај повеќе

Зошто не смеете пречесто ја јадете јагоди?

Читај повеќе

Истражување: Луѓето од овие професии најчесто имаат секс

Читај повеќе

Мачнина, главоболка, температура: Зошто различно реагираме на вакцините?

Читај повеќе

Зелениот чај е најдобар и најздрав, велат нутриционистите

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за домашни переци со сирење

Читај повеќе

Вакцината на Moderna 96 проценти ефикасна кај деца од 12 до 17 години

Читај повеќе