60-те години Вегета прослави ги креативно – креирај Вегета етикета

Создадена во далечната 1959 год., Вегета сега ја слави својата 60-годишнина. Во овие шест децении ги зачини и инспирираше бројни јадења и ги освои срцата низ целиот свет. Сега ве поканува да ја прославите оваа годишнина заедно и да станете дел од историјата на Вегета со својата сопствена креација!

Како што е Вегета креирана како уникатна и оригинална комбинација на зачини и сушен зеленчук, така и вие можете да создадете сопствена комбинација на бои, цртежи и пораки за оригинална Вегета етикета.

КАКО ДА УЧЕСТВУВАТЕ?

Се што треба да направите е да ја посетите веб-страницата 60godini.vegeta.mk, да изберете шарени цртежи, кул пораки и добро познато лого и да ги распределите во просторот за етикетата. Ништо полесно - само пуштете ја вашата инспирација! Кога ќе одлучите дека вашата креација е готова, го праќате и го оставате вашиот контакт за да ве известиме дали вашиот дизајн е меѓу најдобрите.

НАЈКРЕАТИВНИТЕ КОМБИНАЦИИ

Бидејќи ја прославуваме 60-годишнината на Вегета, ќе ги одбереме 60-те најдобри дизајнирани етикети кои ќе бидат наградени. Најважно од се - сите дизајнирани етикети, вклучувајќи ги и вашите, ќе бидат отпечатени и ќе можете да ги најдете на полиците на продавниците!

Инспирирај се, комбинирај и стани дел од историјата на Вегета!

 

*Промотивен текст

реклама

Филипче: Има суштинска разлика помеѓу првиот и овој бран

Read more

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Read more

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Read more
Коронавирус во Македонија: Неизвесноста продолжува, бројот на заболени расте, а пикот се очекува за еден месец

Коронавирус во Македонија: Неизвесноста продолжува, бројот на заболени расте, а пикот се очекува за еден месец

Read more

Живот

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Read more

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Read more

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Read more

Малта дозволува влез за туристи од 1 јули, но не и за Македонија

Read more

Магазин

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Читај повеќе
  • play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Читај повеќе

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Читај повеќе

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Читај повеќе

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба да јадете ф’стаци

Читај повеќе
  • filter

Дали би летувале во двокатен автобус?

Читај повеќе

Брзо и лесно: Летна супа со зеленчук

Читај повеќе

Малта дозволува влез за туристи од 1 јули, но не и за Македонија

Читај повеќе