60-те години Вегета прослави ги креативно – креирај Вегета етикета

Создадена во далечната 1959 год., Вегета сега ја слави својата 60-годишнина. Во овие шест децении ги зачини и инспирираше бројни јадења и ги освои срцата низ целиот свет. Сега ве поканува да ја прославите оваа годишнина заедно и да станете дел од историјата на Вегета со својата сопствена креација!

Како што е Вегета креирана како уникатна и оригинална комбинација на зачини и сушен зеленчук, така и вие можете да создадете сопствена комбинација на бои, цртежи и пораки за оригинална Вегета етикета.

КАКО ДА УЧЕСТВУВАТЕ?

Се што треба да направите е да ја посетите веб-страницата 60godini.vegeta.mk, да изберете шарени цртежи, кул пораки и добро познато лого и да ги распределите во просторот за етикетата. Ништо полесно - само пуштете ја вашата инспирација! Кога ќе одлучите дека вашата креација е готова, го праќате и го оставате вашиот контакт за да ве известиме дали вашиот дизајн е меѓу најдобрите.

НАЈКРЕАТИВНИТЕ КОМБИНАЦИИ

Бидејќи ја прославуваме 60-годишнината на Вегета, ќе ги одбереме 60-те најдобри дизајнирани етикети кои ќе бидат наградени. Најважно од се - сите дизајнирани етикети, вклучувајќи ги и вашите, ќе бидат отпечатени и ќе можете да ги најдете на полиците на продавниците!

Инспирирај се, комбинирај и стани дел од историјата на Вегета!

 

*Промотивен текст

реклама

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Жолта, сина или зелена: Која боја е совршена за спална, а која за дневна соба?

Read more

Во Скопје 24 новозаразени, најмногу од Сарај и од Бутел

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

Живот

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Дали вашата професија спаѓа меѓу најстресните?

Read more

Чилеанка на 111 години го победи COVID-19

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со спанаќ

Читај повеќе

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Читај повеќе

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Читај повеќе
  • filter

Жолта, сина или зелена: Која боја е совршена за спална, а која за дневна соба?

Читај повеќе

Дали вашата професија спаѓа меѓу најстресните?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како од Хичкок: Џиновски скакулци нападнаа град во Индија

Читај повеќе