60-те години Вегета прослави ги креативно – креирај Вегета етикета

Создадена во далечната 1959 год., Вегета сега ја слави својата 60-годишнина. Во овие шест децении ги зачини и инспирираше бројни јадења и ги освои срцата низ целиот свет. Сега ве поканува да ја прославите оваа годишнина заедно и да станете дел од историјата на Вегета со својата сопствена креација!

Како што е Вегета креирана како уникатна и оригинална комбинација на зачини и сушен зеленчук, така и вие можете да создадете сопствена комбинација на бои, цртежи и пораки за оригинална Вегета етикета.

КАКО ДА УЧЕСТВУВАТЕ?

Се што треба да направите е да ја посетите веб-страницата 60godini.vegeta.mk, да изберете шарени цртежи, кул пораки и добро познато лого и да ги распределите во просторот за етикетата. Ништо полесно - само пуштете ја вашата инспирација! Кога ќе одлучите дека вашата креација е готова, го праќате и го оставате вашиот контакт за да ве известиме дали вашиот дизајн е меѓу најдобрите.

НАЈКРЕАТИВНИТЕ КОМБИНАЦИИ

Бидејќи ја прославуваме 60-годишнината на Вегета, ќе ги одбереме 60-те најдобри дизајнирани етикети кои ќе бидат наградени. Најважно од се - сите дизајнирани етикети, вклучувајќи ги и вашите, ќе бидат отпечатени и ќе можете да ги најдете на полиците на продавниците!

Инспирирај се, комбинирај и стани дел од историјата на Вегета!

 

*Промотивен текст

реклама

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more
„Call of Duty“, половина милијарда  заработка во првите три дена

„Call of Duty“, половина милијарда заработка во првите три дена

Read more
Дескоска: Законски измени за олеснување на пополнувањето на електронскиот дневник

Дескоска: Законски измени за олеснување на пополнувањето на електронскиот дневник

Read more

Живот

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Дали вашата професија спаѓа меѓу најстресните?

Read more

Чилеанка на 111 години го победи COVID-19

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со спанаќ

Читај повеќе

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Читај повеќе

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Читај повеќе
  • filter

Жолта, сина или зелена: Која боја е совршена за спална, а која за дневна соба?

Читај повеќе

Дали вашата професија спаѓа меѓу најстресните?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како од Хичкок: Џиновски скакулци нападнаа град во Индија

Читај повеќе