7 милиони прегледи за 8 часа: Слушнете ја новата песна на Аријана Гранде

Новата песна на Аријана Гранде е најголемата музичка вест на денот. Со „Positions“ Гранде го најави шестиот албум, а тематиката е вистински хит.

Дејството во спотот се одвива во Белата куќа, а во него Аријана менува позиции. На денот кога сите зборуваат за финалната дебата на американските претседателски кандидати Доналд Трамп и Џо Бајден, спотот на Аријата е како нарачан во вистинското време.

Remote video URL

За само 8 часа спотот има скоро 7 милиони прегледи на YouTube. Реакциите на социјалните мрежи не престануваат.

URL

Последниот албум на пејачката беше објавен минатата година и веднаш заврши на првото место на Billboard листата, а и донесе и пет Греми номинации.

URL
реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more

Музика

Бијонсе со девет номинации за Греми наградите

Read more

Модата на AMA 2020: Што носеа познатите на црвениот тепих?

Read more

Тејлор Свифт освои три AMA награди и постави нов рекорд

Read more

Џастин Бибер и Шон Мендес пеат за предизвиците на славата во „Monster“

Read more

Сцена

Мадс Микелсен ќе го замени Џони Деп во „Fantastic Beasts 3“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за романтичниот филм „Life in a Year“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Корин опишува како е да се глуми принцезата Дијана

Читај повеќе

Екипата на „Медена земја“ се обрати по повод обвинувањата за состојбата на Атиџе

Читај повеќе

Крис Хемсворт каков што не сте го виделе досега

Читај повеќе

Репертоар на кино Милениум од 26 ноември до 2 декември

Читај повеќе
  • play_arrow

Бијонсе со девет номинации за Греми наградите

Читај повеќе

Братот на принцезата Дијана: Во „The Crown“ има битни нешта што не се вистинити

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите серии во последните 10 години

Читај повеќе