7 просечни фудбалери кои се прескапо платени

Од Њукасл Јунајтед кој плати 45 милиони фунти на Евертон за Ентони Гордон, до Манчестер Јунајтед кој за да го земе Хари Мегваер од Лестер Сити плати 80 милиони фунти, HITC Sevens ги наведе неразумно скапите трансфери платени за релативно просечни играчи.

реклама

Фудбал

Daily Mail: Пеп си оди од Сити, неколку кандидати за негов наследник

Read more

Гачевски оптимист: Наредната сезона одиме по титулата

Read more

Јунајтед го шокираше Сити: Што значи тоа за англиските клубови во Европа?

Read more

Крос емотивно се збогува со Реал: Бев силен, но едно ме дотолчи

Read more

Нови видеа

play_arrow

Скопје за време на Прва светска војна

Read more
play_arrow

7 најдобри фудбалски сезони на сите времиња

Read more
play_arrow

15 најмистериозни подводни аномалии

Read more
play_arrow

Топ 15 најстрашни туристички атракции

Read more
play_arrow

Топ 20 мегапроекти што ќе бидат завршени во 2024 година

Read more
play_arrow

Каде најчесто грешиме со јадењето протеини?

Read more
play_arrow

Подемот и падот на првиот вегански фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Топ 15 најморничави напуштени градови

Read more
play_arrow

Кружен ток не е за секој

Read more
play_arrow

15 најмистериозни езера во светот

Read more
play_arrow

30-минутни интензивни вежби за совршени нозе

Read more
play_arrow

Балканско-Кавкаска песна на Евровизија

Read more