7 просечни фудбалски клубови со неверојатни академии

Од ФК Сошо-Монбелијар, каде што се прославија имиња како Жереми Менез, Маркус Турам и Иван Перишиќ, до Бромапојкарна, кадешто шведските ѕвезди како Лудвиг Аугустинсон и Дејан Кулушевски ја започнаа својата кариера, HITC Sevens разгледува седум фудбалски клубови со просечни први тимови, но неверојатни академии.

реклама

Фудбал

Кои се топ 10 највредни млади фудбалери до 21 година?

Read more

Турција ја повлече кандидатурата - ЕУРО 2028 ќе се игра на Британските Острови

Read more

Милевски објасни зошто ги изоставил Несторовски и Дориан, а го викнал Чурлинов

Read more

Муцунски: Вардар и Комити добиваат нов спортски терен во Аеродром, поддршката за клубот продолжува и во иднина

Read more

Нови видеа

play_arrow

Официјален трејлер за романтичниот крими трилер Locked In

Read more
play_arrow

Зошто авиони и дронови не може да летаат над Дизниленд?

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Идиоти во кујна

Read more
play_arrow

Како да вежбате за да ги стопите „спојлерите“?

Read more
play_arrow

Актери и актерки кои воопшто не звучат како ликовите со кои се прославија

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со Murder Mystery 2

Read more
play_arrow

Што треба да правите секој ден за да го стопите салото на стомакот?

Read more
play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Read more
play_arrow

Како би изгледала брзината на светлината на Земјата?

Read more
play_arrow
Девет проверени рецепти против мамурлак

9 проверени рецепти против мамурлак

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Wonderful Story of Henry Sugar

Read more