70 награди во првото коло од наградната игра „Играј без нервози и Мерцедес вози“ на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава, 2win.mk

Во тек е првото коло од големата наградна игра „ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ“ на Видеолотарија Казинос Австрија, која предизвикува огромно внимание. Наградната игра со 2 автомобили Мерцедес, 12 скутери, 16 велосипеди, 20 електрототинети, 12 таблети,  16 паметни телефони, 8 лаптопи, 18 паметни часовници и 316 парични награди, е достапна онлајн преку единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава - 2win.mk.

Првото коло од наградната игра, кое завршува на последниот ден од месец септември 2021, е во тек. Во ова коло, ќе бидат доделени 70 награди, односно по 35 исти награди  за двете категории на платформата, за видеолотарија и за обложување . 

Списокот на награди  за двете категории (видеолотарија и обложување) е следен:

Големата наградна игра „ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ“  на Видеолототарија Казинос Австрија со 420 вредни стокови и парични награди, е достапна на единствената легална платформа за интернет игри на среќа во земјава-2win.mk и тоа во две категории: видеолотариски игри и за спортско обложување. Наградната игра ќе трае до 31.01.2022 година, вклучувајќи го и 31.01.2022 година, заклучно до 23:59 часот. Во текот на наградната игра „ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ“  ќе се доделат награди во 5 кола на месечно ниво за секоја категорија,  како и главни награди, на крајот на наградната игра, за секоја категорија.

Наградната игра е достапна само за државјани на Република Северна Македонија, кои имаат право на учество во интернет игрите на среќа согласно важечката законска регулатива. Секој учесник во наградната игра може да учествува само по еднаш во секоја категорија и тоа како во месечните извлекувања така и во главните, на крајот на наградната игра. Еден учесник може да освои само една награда во делот на видеолотариските игри и една награда во делот на спортско обложување за секој месец во кој учествува, како и по една во главните извлекувања предвидени во правилата за наградната игра.

При првото пријавување на интернет платформата на 2win.mk по отпочнувањето на наградната игра, на активните регистрирани учесници им се појавува поп ап банер со известување за отпочнување на наградната игра и правилата за неа. Играчите треба да  ги прочитаат правилата за учество во наградната игра и на самиот поп-ап банер да притиснат на копчето „Ги прочитав правилата за наградната игра и се согласувам со истите“, со што ги прифаќаат во целост. При отпочнување на наградната игра, сите активни регистрирани играчи кои ги прифатиле правилата по автоматизам стануваат учесници во неа. Освоените поените на учесникот се пресметуваат од моментот на почетокот на наградната игра. Поените освоени на месечно ниво во секоја категорија, се кумулираат за учество во главните награди на крајот на наградната игра.

Правилата за  наградната игра „ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ“ се објавени на играчката платформа 2win.mk

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Промо

Иднината е тука и се вика Тропос Моторс

Read more

Бонус игра за online учесниците на Лото 7 и Џокер

Read more

ВИДЕО: Грижата за езерото е во нивната природа – запознајте ја групата нуркачи кои секојдневно го чистат езерото

Read more

East Gate Living – зелена оаза на идеална локација

Read more
 

Ново

  • filter

Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Читај повеќе

Три лица извршиле обљуба врз девојка од Крива Паланка

Читај повеќе

Погледнете ги најдеталните фотографии од бактерии направени досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе

Што се случува кога ви кркори стомакот?

Читај повеќе

Како да препознаете дека акумулаторот ослабнува?

Читај повеќе
  • play_arrow

76 години по потонувањето, испливаа бродови кај Иво Џима

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Читај повеќе