8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Употребувате разни, креми, помади, гелови против стареење, но се чини како ништо да не допринесува за она за кое сте ги дале парите.

Факт е дека сите тие препарати не прават чуда како на рекламите, но исто така факт е и дека помагаат и делуваат добро за кожата. Но, веројатно има некоја пречка која не ѝ дозволува на вашата кожа да ги добие бенефитите од сите тие препарати за кои сте фрлиле пари.

Во ова видео тимот на Bright Side ги разгледува осумте најчести грешки кои луѓето ги прават при нивната нега на кожата, а кои се контрапродуктивни.

Remote video URL
Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Здравје

Зошто не смеете пречесто ја јадете јагоди?

Read more

Мачнина, главоболка, температура: Зошто различно реагираме на вакцините?

Read more

Зелениот чај е најдобар и најздрав, велат нутриционистите

Read more

Вакцината на Moderna 96 проценти ефикасна кај деца од 12 до 17 години

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Најсмешните новинарски гафови за април

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Читај повеќе

Зошто не смеете пречесто ја јадете јагоди?

Читај повеќе

Истражување: Луѓето од овие професии најчесто имаат секс

Читај повеќе

Мачнина, главоболка, температура: Зошто различно реагираме на вакцините?

Читај повеќе

Зелениот чај е најдобар и најздрав, велат нутриционистите

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за домашни переци со сирење

Читај повеќе

Вакцината на Moderna 96 проценти ефикасна кај деца од 12 до 17 години

Читај повеќе