8 работи кои мажите треба да ги јадат секој ден

Ф.З.
/ 19.10.2020 / 08:27

Постојат 8 работи кои мажите би требало да ги јадат на дневна основа за постојано да имаат доволна количина на енергија.

За да се засили нивото на тестостерон во телото, сексуалната желба, енергијата и здравјето, токму овие 8 работи треба да бидат вклучено во исхраната на секој маж и тоа на дневна база.

Тие 8 состојки се:

 • калинка
 • лук
 • лосос
 • јајца
 • киви
 • ѓумбир
 • зелкаст зеленчук (брокула, карфиол, прокељ)
 • боровинки

Најдете начин како овие состојки да ги вметнете во вашето секојдневие, бидејќи како што објаснуваат од Gravity Transformation, нивното позитивно влијание е научно докажано.

Remote video URL
реклама

За температура од 37,2°C не земајте „парацетамол“

Read more

Елен Пејџ: Јас сум трансродово лице, викајте ме Елиот

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Фит

Лесни вежби за затегнати стомачни и совршен задник

Read more

15-минутни секси вежби со Памела

Read more

Најдобриот начин за ефективни склекови

Read more

15-минутни вежби за секси грб и затегнати раце со тегови

Read more

Магазин

Најдобриот рецепт за топло чоколадо со рум и цимет

Читај повеќе

Паразитски самци: Дури и младите во Јапонија се незаинтересирани за секс

Читај повеќе

Пријави недозволено паркиран автомобил и заработи пари, предлог на Градот Њујорк

Читај повеќе

Како ќе препознаете дека си имате работа со одличен љубовник?

Читај повеќе
 • filter

Храна која го чува вашиот имунитет во зима

Читај повеќе

Роналдо сподели анегдота за Марадона и неговите два рачни часовника

Читај повеќе
 • play_arrow

Како омилените „Пријатели“ би ја опишале оваа ужасна 2020?

Читај повеќе
 • play_arrow

Уметниците низ светот создаваат дела инспирирани од Марадона

Читај повеќе

Лесно и вкусно: Похувани палачинки со шунка и кашкавал

Читај повеќе