9 намирници што треба да ги избегнувате за да ослободите од салото на стомакот

М.С.
/ 14.01.2021 / 11:48

Маснотиите на стомакот се причина да се чувствуваме неудобно во својата кожа.

Овој вид маснотии, наречени висцерални масти, се главен фактор на ризик за дијабетес тип 2, срцеви заболувања и други состојби. Иако губењето на маснотиите од оваа област може да биде тешка задача, има неколку совети до кои треба да се придржувате доколку сакате да ослабнете.

Постојат девет намирници кои треба да ги избегнувате доколку сакате да се ослободите од салото на стомакот, а како што најверојатно веќе ви е познато, тука спаѓаат бел леб, пиво, слатка храна, газирани пијалаци, помфрит...

На YouTube каналот Gravity Transformation - Fat Loss Experts има корисни совети како да ги избегнувате намирниците поради кои се таложи сало на стомакот, но и со кои здрави намирници да ги замените. 

Погледнете го видеото.

Remote video URL

 

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Фит

9 намирници што треба да ги избегнувате за да ослободите од салото на стомакот

Read more

10-минутен тренинг за целото тело за почетници

Read more

Зошто не гледате резултати, а се „убивате“ од вежбање?

Read more

Краток кардио тренинг за топење калории

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најтешко функционираат под стрес

Читај повеќе
  • play_arrow

Белите дробови кај луѓето кои прележале корона изгледаат полошо отколку кај пушачите

Читај повеќе
  • filter

Урнебесни пародии од фотографии на славни личности на Instagram

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Читај повеќе

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Читај повеќе

Трите најверни хороскопски знаци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ријана со нова секси колекција на долна облека

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе