• play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Читај повеќе

Microsoft заменува новинари со роботи

Читај повеќе
 • filter

30 мај 1913, завршила Првата балканска војна со поделба на Македонија

Читај повеќе

Италија со предупредување до ЕУ дека ќе се распадне ако кон таа држава се однесува како кон лепрозен

Читај повеќе

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе

Вести

Утре променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Читај повеќе

СЗПМ: Пензионерите да ги почитуваат мерките, автобускиот превоз да се користи само кога е неопходно

Читај повеќе

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Читај повеќе

Мицкоски: Непријатно е во вакви услови да се зборува за избори

Читај повеќе

Италија со предупредување до ЕУ дека ќе се распадне ако кон таа држава се однесува како кон лепрозен

Читај повеќе

35 новозаразени и 5 починати во денешниот извештај

Читај повеќе

Во протестите во Калифорнија загина полицаец, друг е повреден

Читај повеќе

Пендаровски: Ќе донесам одлука за нова 14-дневна вонредна состојба

Читај повеќе

Чулев: Управен суд ја поништи одлуката на Влада за 88 распоредувања во МВР

Читај повеќе
реклама

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

30 мај 1913, завршила Првата балканска војна со поделба на Македонија

Read more

Италија со предупредување до ЕУ дека ќе се распадне ако кон таа држава се однесува како кон лепрозен

Read more

Утре променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Read more

Фотографии на денот

Скопски правила

Фото: Филип Здравески / Кајгана

Read more

Галерии

Спорт

 • play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Читај повеќе

ПСЖ и Интер се договорија за Икарди

Читај повеќе

Гогов: Ништо нема да нѐ запре, Брегалница ќе биде уште посилна

Читај повеќе

„Романтичарите“ негативни на COVID-19, фудбалот се враќа во Дебар Маало

Читај повеќе
 • play_arrow

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Читај повеќе

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Читај повеќе

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Читај повеќе

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Читај повеќе

Гаспар: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Читај повеќе

Теми и коментари

Мислењата и ставовите кои информираат, анализираат и забавуваат.
Александра Спасеска

Каде сте инфлуенсери, помина Моден викенд Скопје

Читај повеќе
Александра Спасеска

Медали за граѓаните кои ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Читај повеќе
Марјан Лазаревски

Што научивме од пандемијата (досега)

Читај повеќе
Интервју
21. МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ

[КАЈГАНА интервју] Камбек на Стефанија Насеска: Модно Скопје ќе стане Берлин на Балканот

Читај повеќе

Магазин

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе
 • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
 • play_arrow

За 30 дена во карантин завршила 20 онлајн курсеви

Читај повеќе
 • play_arrow

Тајсон ја откри тајната за „новата младост“: Не е сè во исхраната и вежбањето

Читај повеќе
 • filter

Жители на Амстердам: Градот е почист и потивок без туристите

Читај повеќе

Принц Вилијам: Здравствените работници не треба да ги нарекуваме „херои“

Читај повеќе

Пет работи кои треба да ги знаете доколку сте вљубени во Водолија

Читај повеќе

Келимуту – свето место со три езера кои менуваат боја

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе

Оу је, пробавме

Нашите искуства. Одлични и лоши. Искрено.
 • filter

Пробавме пица Тоскана од Mamma Italiana

Читај повеќе
 • filter

Пробавме чоколадна торта од Delicia

Читај повеќе
 • filter

Пробавме пилешки кранчи врап од Grand Burger

Читај повеќе
Не биди глуп на денот

Не се собирајте на пијанки, вирусот е уште тука.

Гурманско катче

Рецепти кои не се само за читање, туку и за приготвување

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе

Брз киш со готово лиснато тесто

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со спанаќ

Читај повеќе

Совршена орео торта од 4 состојки

Читај повеќе

Предлог за ручек: Мусака со спанаќ

Читај повеќе

Гик

Microsoft заменува новинари со роботи

Читај повеќе

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
 • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
 • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
 • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе

Автомобили

 • filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Читај повеќе
 • filter

Mercedes ја претстави освежената Е класа

Читај повеќе
 • filter

Поволно, ама бајаги возено

Читај повеќе
 • filter

Поглед во освежените модели на BMW

Читај повеќе
 • play_arrow

Како правилно се изговара BMW?

Читај повеќе

Промо

Вклучете се во Lyconet мрежата и заработувајте брзо и лесно од удобноста на вашиот дом

Читај повеќе

Mobile - Ново постпејд портфолио на Македонски Телеком

Читај повеќе

Forza во борба со КОВИД-19 преку различни иницијативи за помош на општеството

Читај повеќе

Веќе не мора да одите во казино, дозволете казиното да дојде кај Вас

Читај повеќе

Сцена

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Читај повеќе
 • play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Читај повеќе
 • play_arrow

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Читај повеќе
 • play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Читај повеќе
 • play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Читај повеќе
 • play_arrow

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Читај повеќе
 • filter

Погледнете како изгледа снимањето на филмот „Avatar 2“

Читај повеќе
 • play_arrow

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Читај повеќе
 • play_arrow

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Читај повеќе

Фит, а не фет

Затоа што прогресот се случува надвор од комфорната зона.
 • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
 • play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Читај повеќе
 • play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Читај повеќе

Бејбс

Секси среда

Читај повеќе