Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе
 • play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе
 • play_arrow

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Читај повеќе
 • play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Читај повеќе

Вести

Дескоска: Деловникот од 2008 година беше мотивиран од лични интереси на „владетелите“ од тоа време

Читај повеќе

Заев: Ги прифаќам забелешките на новинарите

Читај повеќе

23 милиони евра потрошени со домашни платежни картички до 1 август

Читај повеќе
 • play_arrow

Германија: Задолжителен ковид тест за сите кои влегуваат во земјата од високоризични региони

Читај повеќе

Грција: Можни се локални карантини, нема отворање на границите за други земји

Читај повеќе

Дебранец физички нападнал полициски службеници

Читај повеќе

Цистерната „темпирана бомба“ во ОХИС ќе се изнесе од државата

Читај повеќе

Кривична пријава против шест полициски службеници за пречекорување на овластувањата

Читај повеќе

Извлечени добитниците од шестото коло месечни награди преку MojДДВ #МојаНаграда

Читај повеќе
реклама

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Read more

Безос продаде милион акции на Amazon за 3,1 милијарда долари

Read more

Фотографии на денот

И да врне, и да вее

Фото: Фросина Насковиќ / МИА

Read more

Галерии

Спорт

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе
 • play_arrow

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Читај повеќе
 • play_arrow

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Читај повеќе

Федерер: Мислам дека 90 отсто од тенисерите се задоволни од прекинувањето на сезоната

Читај повеќе

Нејмар ја отпиша Барсa: Ги доживувам моите најдобри моменти во ПСЖ

Читај повеќе

Германски медиуми: Филип Лазаров позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Меси со порака полна почит до пензионираниот Касиљас

Читај повеќе

Хандановиќ: Во Лига Европа сакаме да одиме до крај

Читај повеќе

Теми и коментари

Мислењата и ставовите кои информираат, анализираат и забавуваат.
Александра Спасеска

За јавните личности и приватните газиња

Читај повеќе
Филип Здравески

Било каква чкртаница и гласачкото ливче е неважечко

Читај повеќе
Марјан Лазаревски

Протоколи за градинка од жанрот Sci-Fi

Читај повеќе
Интервју

[Кајгана интервју] Александра Јанева: Настапите се дел од мене, сега кога ги нема чувствувам празнина

Читај повеќе

Магазин

 • play_arrow

Топ 10 локации во Шпанија кои мора да се посетат

Читај повеќе
 • play_arrow

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Читај повеќе
 • play_arrow

Автомобил од буквално 1 коњска сила

Читај повеќе

Ќерката на Михаел Шумахер е иста како него

Читај повеќе
 • play_arrow

Девојче спасено откако 24 часа минало под урнатините во Бејрут

Читај повеќе
 • filter

Пред и потоа: Прекрасни трансформации само со промена на фризурата

Читај повеќе
 • play_arrow

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Читај повеќе
 • play_arrow

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Читај повеќе

Како мастурбацијата влијае на здравјето?

Читај повеќе

Оу је, пробавме

Нашите искуства. Одлични и лоши. Искрено.
 • filter

Пробавме дупли чедар бургер од Киоск

Читај повеќе
 • filter

Пробавме пица Тоскана од Mamma Italiana

Читај повеќе
 • filter

Пробавме чоколадна торта од Delicia

Читај повеќе
Не биди глуп на денот

Не се приклучувај на Instagram челинџ ако не знаеш за што е.

Гурманско катче

Рецепти кои не се само за читање, туку и за приготвување

Индиска кујна: Научете неколку рецепти

Читај повеќе

Четири рецепти за мезиња со јајца

Читај повеќе

Рецепт на денот: Чизкејк во чаша

Читај повеќе

Идеја за ручек: Пилешко во сос со печурки

Читај повеќе

Предлог за ручек: Тортиљи со пилешко во кари сос

Читај повеќе

Три рецепти за пилешко со пармезан

Читај повеќе

Гик

На Арктикот исчезнаа две санти мраз стари 5.000 години

Читај повеќе

Постапката за одобренија за 5G во Македонија ќе почне до крај на годината преку аукција

Читај повеќе

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Читај повеќе

Интерпол: Криминалците го користат COVID-19 за компјутерски напади на поголеми жртви

Читај повеќе

Вакцината на „Novavax“ против COVID-19 успешно произвела антитела

Читај повеќе
 • play_arrow

Јапонци измислија маска која преведува на осум јазици

Читај повеќе

СЗО: Новиот коронавирус најверојатно потекнува од лилјаците

Читај повеќе
 • play_arrow

Crew Dragon успешно ги врати астронаутите на Земјата

Читај повеќе

Трамп сака да ја забрани апликацијата ТikTok, а Microsoft преговара да ја купи

Читај повеќе

Автомобили

 • play_arrow
 • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
 • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
 • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
 • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Промо

Време е за големи попусти, време е за чистка. Дали сте подготвени за Garage Sale?

Читај повеќе

Зошто да се одлучите за премиум систем за греење и ладење?

Читај повеќе

Заедно може да направиме да биде подобро – Нова кампања на Скопско

Читај повеќе

Мoj dm. Мoe место за сè што ми треба!

Читај повеќе

Сцена

 • play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Читај повеќе
 • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
 • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе
 • play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Читај повеќе

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Читај повеќе
 • play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Читај повеќе
 • play_arrow

„Star Trek: Discovery“ продолжува наесен

Читај повеќе

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Читај повеќе
 • play_arrow

Трејлер за воениот филм „The Resistance Fighter“

Читај повеќе

Фит, а не фет

Затоа што прогресот се случува надвор од комфорната зона.
 • play_arrow

Дали јаболковиот оцет помага за слабеење?

Читај повеќе
 • play_arrow

Што треба да пиете ако сте го почнале процесот на слабеење?

Читај повеќе
 • play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Читај повеќе

Бејбс

Секси среда

Читај повеќе