Русите сакаат да делат превоз во вселената со Американците

Читај повеќе
 • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Читај повеќе
 • play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Читај повеќе
 • play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Читај повеќе

Вести

Русија покани војници од 19 земји на парадата на победата на Црвениот плоштад

Читај повеќе

Црна Гора прогласи крај на епидемијата на COVID-19

Читај повеќе

Спасовски: Нема потреба од нова вонредна состојба, изборите се на 5 јули

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

12 патници со коронавирус во авион од Доха за Атина, во карантин 91 лице

Читај повеќе

Коригиран бројот на заболени: Вкупно 76, од нив 52 се од Скопје

Читај повеќе

Дополнета владината Уредба за јавен превоз на патници

Читај повеќе

Како да се заштитите од COVID-19 на работното место?

Читај повеќе
 • play_arrow

Ардерн ги поддржа протестите за солидарност со случајот на Џорџ Флојд

Читај повеќе
реклама

Филипче: Има суштинска разлика помеѓу првиот и овој бран

Read more

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Read more

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Read more
Коронавирус во Македонија: Неизвесноста продолжува, бројот на заболени расте, а пикот се очекува за еден месец

Коронавирус во Македонија: Неизвесноста продолжува, бројот на заболени расте, а пикот се очекува за еден месец

Read more

Фотографии на денот

Рефлексии

Фото: Ивана Батев / МИА

Read more

Галерии

Спорт

 • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе

Митревски ќе го чува голот на Порто

Читај повеќе

Стојмир Дејаноски е нов претседател на КК Гостивар

Читај повеќе

Морати и Аузилио со спротивни ставови околу трансферот на Лаутаро

Читај повеќе
 • play_arrow

Најдоброто од Наполи сезонава

Читај повеќе

Сите спортисти ќе се тестираат за COVID-19 пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Клоп: Сѐ уште не сме шампиони, ќе мора да се потрудиме за тоа

Читај повеќе

Теми и коментари

Мислењата и ставовите кои информираат, анализираат и забавуваат.
Марјан Лазаревски

Протоколи за градинка од жанрот Sci-Fi

Читај повеќе
Александра Спасеска

Каде сте инфлуенсери, помина Моден викенд Скопје

Читај повеќе
Александра Спасеска

Медали за граѓаните кои ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Читај повеќе
Интервју
21. МОДЕН ВИКЕНД СКОПЈЕ

[КАЈГАНА интервју] Камбек на Стефанија Насеска: Модно Скопје ќе стане Берлин на Балканот

Читај повеќе

Магазин

Археолози пронајдоа траги од канабис во древен храм во Израел

Читај повеќе
 • play_arrow

Влијанието на Шекспир врз англискиот јазик

Читај повеќе

Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Читај повеќе

Абрамович купи имот во Израел вреден 65 милиони долари

Читај повеќе

Црн вторник: Што значат црните фотографии објавени на Instagram?

Читај повеќе

Неколку причини зошто треба да јадете ф’стаци

Читај повеќе
 • filter

Дали би летувале во двокатен автобус?

Читај повеќе

Брзо и лесно: Летна супа со зеленчук

Читај повеќе

Малта дозволува влез за туристи од 1 јули, но не и за Македонија

Читај повеќе

Оу је, пробавме

Нашите искуства. Одлични и лоши. Искрено.
 • filter

Пробавме пица Тоскана од Mamma Italiana

Читај повеќе
 • filter

Пробавме чоколадна торта од Delicia

Читај повеќе
 • filter

Пробавме пилешки кранчи врап од Grand Burger

Читај повеќе
Не биди глуп на денот

Не се собирајте на пијанки, вирусот е уште тука.

Гурманско катче

Рецепти кои не се само за читање, туку и за приготвување

Брзо и лесно: Летна супа со зеленчук

Читај повеќе

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Белгиски вафли

Читај повеќе

Чорба на денот: Витаминска бомба од лосос и зеленчук

Читај повеќе

Домашен сок од јагоди

Читај повеќе

Брз киш со готово лиснато тесто

Читај повеќе

Гик

Русите сакаат да делат превоз во вселената со Американците

Читај повеќе
 • filter

Vivo ја најави серијата Х50

Читај повеќе

Џиновски кинески радиотелескоп наскоро ќе бара вонземјани

Читај повеќе

SpaceX во орбитата ќе лансира нови Starlink сателити

Читај повеќе
 • filter

Honor ќе го претстави новиот смартфон Play 4 Pro

Читај повеќе

Како да го полните телефонот за да ви трае подолго батеријата?

Читај повеќе

Се тестира технологија за 6G мрежа

Читај повеќе
 • play_arrow

Историски момент: SpaceX астронаутите пристигнаа на МВС

Читај повеќе
 • play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Читај повеќе

Автомобили

 • play_arrow

Corvette C8 против Corvette C7

Читај повеќе
 • filter

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Читај повеќе

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Читај повеќе
 • filter

Land Rover го тестира новиот Defender со V8 мотор

Читај повеќе

Промо

Вклучете се во Lyconet мрежата и заработувајте брзо и лесно од удобноста на вашиот дом

Читај повеќе

Mobile - Ново постпејд портфолио на Македонски Телеком

Читај повеќе

Forza во борба со КОВИД-19 преку различни иницијативи за помош на општеството

Читај повеќе

Веќе не мора да одите во казино, дозволете казиното да дојде кај Вас

Читај повеќе

Сцена

 • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
 • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
 • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
 • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
 • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе
 • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Читај повеќе

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Читај повеќе
 • play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Читај повеќе

Фит, а не фет

Затоа што прогресот се случува надвор од комфорната зона.
 • play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Читај повеќе
 • play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Читај повеќе
 • play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Читај повеќе

Бејбс

Секси среда

Читај повеќе