Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во држaвава од Србија, Црна Гора, БиХ и Косово

Читај повеќе
 • play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Читај повеќе

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе
 • filter

Најголемите ѕвезди застанале пред неговиот објектив –Енди Готс

Читај повеќе
 • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Вести

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во држaвава од Србија, Црна Гора, БиХ и Косово

Читај повеќе

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Нови инциденти во Белград: Демонстрантите повторно фрлаа камења и факели врз полицијата

Читај повеќе
 • play_arrow

Протести и во Нови Сад: Млади лица фрлаа камења и петарди кон полицајците

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе
 • filter

Протест пред Филозофскиот факултет во Белград, се бара преодна влада и нов Кризен штаб

Читај повеќе

Активен пожар во околината на Прилеп

Читај повеќе

Задолжително носење маска секаде – нова мерка во Каталонија

Читај повеќе

Мисајловски: Се обврзуваме на поголеми пензии по победата на 15 јули

Читај повеќе
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Read more

Вучиќ: Нема да се воведе полициски час, иако јас сум против тоа

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

Фотографии на денот

Медиумските работници се тестираат

Фото: МИА

Read more

Галерии

Спорт

 • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Времеплов: 30 години од најдосадното мундијалско финале

Читај повеќе

Инѕаги: Да не беше прекинот, Лацио ќе беше шампион

Читај повеќе
 • play_arrow

Младиот Давид Тошевски потпиша за Ростов

Читај повеќе
 • play_arrow

Арсенал и Лестер ремизираа, чекор назад за двете екипи

Читај повеќе
 • play_arrow

Милан го среди Јуве, бламажа на Лацио

Читај повеќе

Теми и коментари

Мислењата и ставовите кои информираат, анализираат и забавуваат.
Марјан Лазаревски

Протоколи за градинка од жанрот Sci-Fi

Читај повеќе
Александра Спасеска

Каде сте инфлуенсери, помина Моден викенд Скопје

Читај повеќе
Александра Спасеска

Медали за граѓаните кои ги почитуваат мерките за заштита од COVID-19

Читај повеќе
Интервју

[Кајгана интервју] Александра Јанева: Настапите се дел од мене, сега кога ги нема чувствувам празнина

Читај повеќе

Магазин

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе
 • play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Читај повеќе

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Читај повеќе

Романот „Елитна проститутка“ го разбранува цел Балкан

Читај повеќе
 • play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Читај повеќе

Фитнес совети за почетници: Како да се подготвите за првиот тренинг?

Читај повеќе

Какво ќе биде ова лето на љубовен план за вашиот хороскопски знак?

Читај повеќе

10 реченици кои не сака да ги слушне ниту една жена без деца

Читај повеќе

Брзо и лесно: Летна салата со наут

Читај повеќе

Оу је, пробавме

Нашите искуства. Одлични и лоши. Искрено.
 • filter

Пробавме дупли чедар бургер од Киоск

Читај повеќе
 • filter

Пробавме пица Тоскана од Mamma Italiana

Читај повеќе
 • filter

Пробавме чоколадна торта од Delicia

Читај повеќе
Не биди глуп на денот

Не се паркирај на Партизанска пред Броз и Фитнес Хаус.

Гурманско катче

Рецепти кои не се само за читање, туку и за приготвување

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе

Брзо и лесно: Летна салата со наут

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пилешко со тиквички во крем сос

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнет модар патлиџан

Читај повеќе

Брзо и здраво: Домашен сладолед од шумско овошје

Читај повеќе

Гурмански рецепти со јајца кои мора да ги пробате

Читај повеќе

Гик

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
 • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
 • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе
 • play_arrow

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Читај повеќе

Научници тврдат дека коронавирусот се пренесува преку воздух, од СЗО бараат промена на препораките

Читај повеќе
 • play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Читај повеќе

Автомобили

 • play_arrow
 • filter

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Mazda ја претстави „тројката“ која развива 250 КС

Читај повеќе
 • play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Suzuki Across или Toyota RAV4?

Читај повеќе
 • filter

Луксуз и комфор: Bentley го претстави освежениот Bentayga

Читај повеќе

Промо

Wise.Blue се приклучува на програмата за официјални партнери на Твитер со цел зајакнување на performance огласувачите

Читај повеќе

Шпаркасе Банка ги претстави Sparky, новиот Viber Chat асистент и Sparkasse Viber Community

Читај повеќе

Халкбанк со бесплатна видео-едукација за користење на нивните е-услуги

Читај повеќе

Отворено првото Kazzino Mozzart во срцето на Скопје

Читај повеќе

Сцена

 • play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Читај повеќе
 • play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Читај повеќе
 • play_arrow

Нов сингл на Љубојна  - „Љубов по Татунчо“ за македонскиот филм „Стела“

Читај повеќе
 • play_arrow

Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Читај повеќе
 • play_arrow

Најдобрите филмови во 2020, досега

Читај повеќе
 • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Крис Хемсворт ќе мине низ најголемата физичка трансформација за Хулк Хоган

Читај повеќе
 • play_arrow

Netflix одбива да го тргне контроверзниот еротски филм „365 Days“ од репертоарот

Читај повеќе

Актерот Ник Кордеро почина од компликации со COVID-19

Читај повеќе

Фит, а не фет

Затоа што прогресот се случува надвор од комфорната зона.
 • play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Читај повеќе

Фитнес совети за почетници: Како да се подготвите за првиот тренинг?

Читај повеќе
 • play_arrow

Три вежби кои ќе ви помогнат да ги намалите болките во грбот

Читај повеќе

Бејбс

Секси вторник

Читај повеќе