А1 Live Shop – првата и единствена виртуелна продавница за уникатно искуство за купување преку интернет

Светските трендови полека, но сигурно доаѓаат кај нас, е-трговијата е сè поприсутна, а голем удел во тоа има и пандемијата која го забрза развојот на ова поле во нашата држава. Пандемијата го промени начинот на кој ги извршуваме нашите секојдневни обврски, а со тоа и начинот на кој се информираме, купуваме и плаќаме сметки. Со тоа голем дел од бизнисите делумно или целосно се префрлија на онлајн продажба, но А1 Македонија со отворањето на A1 Live Shop отиде чекор пред сите.  

А1 Live Shop е првата и единствена виртуелна продавница на македонскиот пазар која на корисниците им обезбедува уникатно дигитално искуство во купување на телекомуникациски услуги. Тоа што виртуелната продавница го нуди, а е различно од класичното онлајн купување, е можноста корисниците во живо да разговараат со А1 агент и да добијат детални информации за услугите на А1 како и во било кој продажен салон, без разлика каде и да се. 

Предноста на А1 Live Shop е можноста за уникатно искуство за купување преку интернет за секого, особено во време кога е важно да држиме дистанца, да останеме безбедни и да го заштитиме нашето здравје и здравјето на другите. Преку виртуелната продавница корисниците директно разговараат со продажен агент на А1, преку видео стриминг и имаат можност одблизу да го погледнат посакуваниот уред и да ги добијат сите одговори поврзани со самите уреди и услуги кои ги нуди компанијата и купувањето да го завршат лесно и безбедно. А1 Live Shop нуди можност за склучување или обнова на договор, како и можност за купување нов уред на рати.

Пристап до А1 Live Shop и разговор со агент на А1 е едноставно и може да се изврши преку кликање на иконката со А1 експерт што се појавува на веб-страницата www.a1.mk/liveshop по што корисникот треба да го внесе својот телефонски број и првиот слободен А1 агент ќе се јави во најкраток можен рок. Корисникот добива можност да го види агентот на екранот, да започне интеракција, при што приватноста е целосно зачувана бидејќи агентот не може да го види корисникот. За купувањето да биде побрзо и поедноставно за посетителите, тимот на А1 Live Shop ќе обезбеди персонализиран пристап кон целиот процес на онлајн купувањето.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

Ноќеска регистриран земјотрес во скопското епицентрално подрачје

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Кинески виролог предупредува: Нови видови коронавирус се закана за луѓето

Read more

Промо

Царев Врв – последната станица на #СвежоКако авантурата на СКОПСКО Smooth

Read more

„Авицена лабораторија“ со нова инвестиција за безбеден прием на пациенти и робот за обработка на примероци за КОВИД-19

Read more

Триглав Осигурување воведува нов пакет на пазарот, Мој миленик

Read more

Наместо попусти, компанијата „dm дрогерие маркт" донира 5% од целиот дневен промет за обезбедување храна и оброци за социјално загрозени сограѓани

Read more

Ново

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 881 пациент, има слободни кревети

Читај повеќе
  • play_arrow

Претставен најголемиот дрон во светот: Може да исфрла ракети

Читај повеќе

ПМФЛ: Шкендија триумфираше во Велес

Читај повеќе

Каракачанов се согласи со Заев: Власта во Бугарија била со Хитлер, но тоа не значи дека Бугарите се фашисти

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри хорор филмови за 2020

Читај повеќе
  • play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Читај повеќе

Филипче: Ремдесивир и Фавира да се земаат само во консултација со лекарите

Читај повеќе

Најлесно се вљубуваме во овие 4 хороскопски знаци

Читај повеќе

Еден загинат и тројца повредени при излетување на возило од автопатот Куманово -Скопје

Читај повеќе