Адел се раздели од сопругот по нецели три години во брак

Адел се раздели од сопругот Симон Конецки, потврди портпаролот на пејачката.

Во соопштението за јавноста стои дека двајцата „ќе останат посветени на тоа заедно и со љубов да го израснат и воспитуваат нивниот син“.

30-годишната Адел се омажи за Конецки по пет години врска, во 2016 година.

Двојката во 2012 година го доби синот Анџело.

Светски познатата пејачка ги има објавено бестселер албумите 19, 21 and 25.

Во нивното заедничко соопштение, Адел и Конецки побараа од јавноста да ја почитува нивната приватност во врска со нивното разделување.

Двајцата се венчаа тајно, а Адел прв пат јавно проговори за бракот во говорот кога примаше Греми награда во 2017 година и му се заблагодари на „сопругот“.

Нејзиниот прв албум објавен во 2008 година, на кој беа хитовите „Chasing Pavements“ и „Hometown Glory“, се искачи на прво место на албумската топ листа во Велика Британија

По него следеше планетарно популарниот албум 21 што се најде на првото место на албумските топ листи во 30 земји, вклучувајќи ги САД и Велика Британија.

Нејзиниот трет албум 25 се продаде во рекордни 800.000 примероци во првата недела од објавувањето и стана нејпродаван албум во 2015 година.

Во март годинава Адел беше видена како влегува во музичко студио во Њујорк, што ги подгреа шпекулациите дека работи на нов албум.

реклама

Втор ден карантин за Скопје, Куманово, Штип и Тетово, Чулев апелира: Одлуката не е идеална, но треба да се почитува

Read more

МЗ: Филипче не прикривал 20 случаи на заболени од COVID-19

Read more

Маск: Време е Amazon да се разбие

Read more

Четиригодишно дете почина по пад од трактор

Read more

Музика

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Read more

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Read more

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Read more

Сцена

Србите од 1 јули ќе може да одат во кино

Читај повеќе
  • play_arrow

[КАЈГАНА препорака] Зошто треба да ја гледате серијата „Blindspot“?

Читај повеќе

Кијану Ривс е „виновен“ за името на John Wick

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за трилер драмата „Run With The Hunted“

Читај повеќе
  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе