Адел со духовит коментар за слабеењето: Ова е половината од мене што ја избрав

Британската кантавторка Адел знае како да се справи со публицитет што не ѝ треба.

Додека таблоидите се занимаваат со причините и начинот за нејзиното драстично слабеење, пејачката реши да не става фокус на тоа и со духовит коментар се справи со темата на нејзиното гостување во американското шоу Saturday Night Live (SNL

Таа исто така им порача на фановите дека нејзиниот нов албум сè уште не е готов.

„Знам дека изгледам навистина, навистина многу поразлично во споредба со кога последен пат ме видовте”, рече 32-годишната Адел.

„Но, всушност, поради КОВИД рестрикциите, морав да патувам со минимум багаж и можев да земам само половина од себе. заради сите ограничувања на ковидите ... Морав да патувам со минимум багаж и можев да носам само половина од себе. Ова е половината што ја избрав“, духовито прокоментира Адел.

Remote video URL

Таа додаде дека е „премногу исплашена“ за да пее и да биде домаќин на SNL истовремено.

„Повеќе сакам да ставам перика, да испијам чаша вино, или шест, па да видам што ќе се случи“, рече Адел.

Таа запеа во скечот инспириран од реалното шоу The Bachelor, каде играше учесничка во потрага по партнер.

Во неколку наврати, таа го прекина скечот со нејзините песни, меѓу кои „Rolling In The Deep“, „Hello“ и „Set Fire To The Rain“.

URL

Поминаа пет години од последниот албум на Адел и три откако таа последен пат се појави пред американската публика, на доделувањето на Греми наградите во 2017 година. Нејзиното учество во SNL предизвика шпекулации дека е подготвена да го објави својот четврти албум, но пејачката минатата недела на својот профил на Instagram напиша дека сака да се појави само во SNL и ништо повеќе.

URL
Тагови
реклама

Се крчка ЕУ-гославија за време на Бајден, каде е Северна Македонија во овој план?

Read more

Астероид со големина на Бурџ Калифа се движи со огромна брзина кон Земјата

Read more

Ова е последното нешто што го гледаат пациентите кои умираат од КОВИД, предупредува лекар

Read more

Заев се правда: Жалам што интервјуто предизвика негативни реакции

Read more

Музика

Бијонсе со девет номинации за Греми наградите

Read more

Модата на AMA 2020: Што носеа познатите на црвениот тепих?

Read more

Тејлор Свифт освои три AMA награди и постави нов рекорд

Read more

Џастин Бибер и Шон Мендес пеат за предизвиците на славата во „Monster“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Читај повеќе

Мадс Микелсен ќе го замени Џони Деп во „Fantastic Beasts 3“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за романтичниот филм „Life in a Year“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ема Корин опишува како е да се глуми принцезата Дијана

Читај повеќе

Екипата на „Медена земја“ се обрати по повод обвинувањата за состојбата на Атиџе

Читај повеќе

Крис Хемсворт каков што не сте го виделе досега

Читај повеќе

Репертоар на кино Милениум од 26 ноември до 2 декември

Читај повеќе
  • play_arrow

Бијонсе со девет номинации за Греми наградите

Читај повеќе

Братот на принцезата Дијана: Во „The Crown“ има битни нешта што не се вистинити

Читај повеќе