КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕУРО 2020

Адеми го пропушта натпреварот со Полска

Варшава, 13 октомври 2019 (МИА) – Еден од најдобрите македонски репрезентативци од средниот ред Аријан Адеми нема да биде во составот на селекторот Игор Ангеловски за вечерашниот дуел со Полска.

На веб-страницата на ФФМ попладнево е потврдено отсуството на Адеми на квалификацискиот натпревар во Варшава за пласман на ЕУРО 2020.

Фудбалерот на Динамо Загреб поради повреда нема да биде во комбинација за настап. На последниот натпревар против Словенија, Адеми доби удар во левото стопало и беше заменет во 77. минута од дуелот.

Поради повреда дуелот на македонската репрезентација со Полска ќе го пропуштат и Енис Барди, Дарко Велковски, Крсте Велковски и Иван Тричковски.

Стартот на натпреварот е закажан за 20:45 часот.

реклама

Фудбал

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Read more

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Read more

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Read more

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Read more

Спорт

Пелистер тесно поразен во првото коло на Европската лига

Читај повеќе

Претседателот на ФИФА позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Официјално: Одложен натпреварот со ПСЖ поради двајца позитивни во Вардар

Читај повеќе

Мурињо: Во Тотенхем нема место за примадони

Читај повеќе

Ракометарите на Вардар не отпатуваа за Париз

Читај повеќе

МекТоминеј: Нема поента да го победиш ПСЖ ако одиграш лошо против Лајпциг

Читај повеќе

Извлечени четвртфиналните двојки во домашниот фудбалски куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Рамос е најдобриот дефанзивец во историјата, според France Football

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ не е загрижен за својата иднина во Мадрид

Читај повеќе