Адетокумбо со дабл-дабл најзаслужен за елиминацијата на Бруклин

Со 40 поени, 13 скока и пет асистенции, Јанис Адетокумбо им помогна на Милвоки Бакс да ги совладаат Бруклин Нетс во мајсторката од четвртфиналето на НБА плејофот.

Милвоки го доби натпреварот со 115 : 111 по продолжение и со вкупни 4-3 во победи избори конференциско финале.

Во дополнителни пет минути домаќините постигнаа само два поена. Во нивните редови најдобар играч беше Кевин Дурант со 48 поени.

Противник на Милвоки во финалето на Исток ќе биде подобриот од пресметката Филаделфија – Атланта.

Во финалето на Запад ќе играат Феникс – Лос Анџелес Клиперс.

реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Кошарка

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Read more

Мемфис запиша највисока победа во историјата на НБА

Read more

НБА: Кливленд конечно по десет години победи во Мајами

Read more

Феникс со победа над Голден Стејт го израмни клупскиот рекорд

Read more
 

Спорт

Пелистер во топ 10 најлоши во Европа сезонава

Читај повеќе

Занети: Меси никогаш не беше блиску до Интер

Читај повеќе

Емил Павлов: Сонот ми е за две години да ја освојам титулата светски првак

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс подобри од Лејкерс во дербито, Голден Стејт го разби Феникс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Читај повеќе

Почина легендата на ФК Партизан, Момчило Вукотиќ

Читај повеќе

Поранешна УФЦ шампионка претепана од ММА борач, гола избегала од хотелска соба

Читај повеќе
  • play_arrow

Мемфис запиша највисока победа во историјата на НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Спектакл на Олд Трафорд: Триумф на „Црвените ѓаволи“ во режија на Роналдо

Читај повеќе