Адвокатот на Љупчо Палевски на распит во полициска станица

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски - Палчо, првоосомничен за убиствата на 14-годишната Вања Ѓорчевска и велешанецот Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска станица.

Kако што изјави претходно адвокатот, тој го превезувал Палевски до Белград бидејќи таму имал закажани лекарски прегледи, без да знае дека Палевски е вмешан во кривични дела.

Адвокатот, во изјава за „Телма“ објасни дека Палевски побарал од него да го однесе во Белград на преглед, бидејќи немал возило.

Потоа, Стојков се вратил во Скопје, а Палевски останал во Србија, навестувајќи му дека ако не е во ред прегледот, ќе замине за Истанбул.

реклама

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Хроника

Уште едно убиство: 56-годишен маж застрелан во близина на патот кон Горно Блаце

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Тетовец претепан додека се враќал од фудбалски натпревар

Read more

Нема вина кај лекарите за случајот на Веапоска според вештачењето побарано од одбраната на обвинетите

Read more
 

Вести

Перу прогласи вонредна состојба поради денга, десетици илјади заразени

Читај повеќе

Падна вредноста на доларот

Читај повеќе

Променливо облачно време со сончеви периоди

Читај повеќе

Европејците сѐ помалку сакаат да работат, државите се обидуваат да ги мотивираат

Читај повеќе

Уште едно убиство: 56-годишен маж застрелан во близина на патот кон Горно Блаце

Читај повеќе
  • play_arrow

Османи прв собра 10.000 потписи за претседател: Веста ме најде во домашен амбиент

Читај повеќе

Амбасадорката Тигањ: Во Хрватска може и со старите пасоши

Читај повеќе

Земјотрес во Босна и Херцеговина и во Хрватска

Читај повеќе

Унгарија најпосле ѝ дозволи на Шведска да влезе во НАТО

Читај повеќе