Агонија во Јунајтед: На играчите им е страв да јадат десерт пред Роналдо

Изминативе недели воопшто не им е лесно на фудбалерите на Манчестер Јунајтед кои сакаат слатки, бидејќи во присуство на Кристијано Роналдо се воздржуваат од јадење брза храна и десерти.

Поранешниот напаѓач на Реал Мадрид, исто така, се чини дека влијаеше на менито во тренинг центарот на неговиот сегашен клуб.

Португалскиот фудбалски репрезентативец е познат по тоа што избегнува јаглехидрати, а познато е дека спортистот применува многу строга диета и е многу дисциплиниран.

Според голманот на Манчестер Јунајтед, Ли Грант, Роналдо го охрабрува целиот тим да биде најдобар, и тоа на многу начини.

Грант откри дека во пресрет на саботниот натпревар, во кој Роналдо постигна два гола, тимот престојуваше во хотел и вечераа заедно.

Но, според Грант, поранешниот напаѓач на Реал Мадрид не јадел десерт после оброкот. Кога го видоа тоа, ниту другите играчи на Манчестер Јунајтед не јадеа слатки, и покрај фактот што обично јадеа десерти порано кога тимот беше на заедничка вечера.

„Никој не го допре десертот“, истакна голманот, додавајќи дека е зачуден што ниту еден играч не се осмелил да ја јаде брзата храна што била достапна.

Според британските медиуми, Роналдо влијаел и на понудата на храна во тренинг центарот на клубот каде што игра. Наводно, нема понудени јаглехидрати, сокови и слатки, но може да се почестат со бакалар и октопод.

Некои играчи не се воодушевени од промената бидејќи не се љубители на риба и морска храна, а меѓу „протераните“ слатки е и пудингот, кој до неодамна беше на менито во петок.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Фудбал

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Read more

Чави прифати да се врати во Барселона

Read more

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Read more

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Read more
 

Спорт

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Читај повеќе

Чави прифати да се врати во Барселона

Читај повеќе

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Читај повеќе

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Читај повеќе

Барселона по серија лоши резултати му даде отказ на Куман

Читај повеќе
  • play_arrow

Сасуоло го шокираше Јувентус среде Торино

Читај повеќе

Анчелоти: Азар е здрав, само претпочитам други играчи

Читај повеќе