Агресивни се и директни: Најбезобразните хороскопски знаци

Веројатно сте забележале дека некои луѓе едноставно се побезобразни од другите. Превртуваат со очите пред вас, агресивни се, озборуваат и мислат дека знаат сè, пишува Best Life.

Според астрологијата, ова се петте најбезобразни знаци.

Овен

Овенот е најгрубиот знак во зодијакот, најлесно влегува во конфликт. Важи за страстен и спонтан, но никогаш нема да се откаже од караница која начесто самите ја започнуваат. Сепак, важно е да имате на ум дека Овенот сам по себе не се обидува да биде злобен.

Тој е брутално искрен и по природа експлозивен, па не може да се воздржи. Со него секогаш ќе знаете на што сте.

Јарец

Јарците се приземјени поради што понекогаш не обрнуваат внимание на емоциите, па можат да бидат многу груби. Всушност, тие не се ориентирани на решенија, па ќе ви посочат каде сте згрешиле и очекуваат самите да го решите тоа.

Девица

Девиците се практични, грижливи, критични, а понекогаш можат да бидат многу груби. Поради желбата да бидат ефективни и аналитични, лесно влегуваат во конфликт со другите. Иронијата е во тоа што всушност и тогаш се обидуваат да помогнат.

Девиците сметаат дека искреноста и директноста се најдобриот начин да дадат повратна информација. Така што, ако имате шеф или колега во овој знак, очекувајте прилично тешки оцени. Девиците можат да ги вознемират чувствителните луѓе.

Скорпија

Скорпиите се таинствени, љубоморни, огорчени и интензивни по природа, па не е чудно што се наоѓаат на листава. За разлика од другите знаци кои се ненамерно пристојни, Скорпијата може стратешки и намерно да биде непристојна.

Особено во ситуации кога чувствуваат дека е направена неправда кон нив или кон човек близок до нив.

Лав

Луѓето родени во овој знак сакаат да бидат во центарот на вниманието. Но, имаат ниска толеранција за оние кои не се слагаат со нив. Поради потребата секогаш да бидат во право можат да бидат многу отворени и директни при што ги занемаруваат туѓите чувства.

реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Живот

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Read more

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Read more

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more
 

Магазин

Дали треба да го галите вашето куче додека јаде?

Читај повеќе
  • filter

Македонските медиуми и споменикот на Волкот во Белград

Читај повеќе

Најкрцкави компири од рерна според Џејми Оливер

Читај повеќе

Кога и што е најдобро да појадуваат луѓето со дијабетес тип 2?

Читај повеќе

Кој има поголема корист од вежбањето - мажите или жените?

Читај повеќе

Вечната контроверзност на Хаваи пицата со ананас

Читај повеќе

Бурек економија

Читај повеќе

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Читај повеќе

Што значат вашите секс соништа?

Читај повеќе