Ќе му треба уште време за закрепнување

Агуеро веројатно нема да заигра за Сити до ноември

Напаѓачот на Манчестер Сити, Серхио Агуеро најверојатно ќе остане надвор од терените до ноември. Ова го изјави за BBC менаџерот на „граѓаните“ Пеп Гуардиола.

Триесет и двегодишниот Аргентинец го оперираше коленото во јуни и ги пропушти последните 12 натпревари на Манчестер Сити од сезоната 2019/20.

– Знаевме дека станува збор за сериозна повреда. Тој уште не тренираше со првиот тим и Серхио не е еден од играчите кои брзо се опоравуваат. Тој е надвор од теренот подолго време, па ќе му треба уште еден месец или два за закрепнување, предвиде Гуардиола.

URL
реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Фудбал

Хаос во Реџана, дури 21 фудбалер заразен со COVID-19

Read more

Мурињо: Судиите се луѓе и грешат, но ВАР грешки не прифаќам

Read more

Иско распали по Зидан: Ме става во игра во 80-та минута

Read more

Проблеми за Милан пред вечерашното дерби: Донарума и Хауге позитивни

Read more

Спорт

Хаос во Реџана, дури 21 фудбалер заразен со COVID-19

Читај повеќе

Мурињо: Судиите се луѓе и грешат, но ВАР грешки не прифаќам

Читај повеќе

Ф1 го подготви прелиминарниот календар на трки за 2021

Читај повеќе

Иско распали по Зидан: Ме става во игра во 80-та минута

Читај повеќе

Проблеми за Милан пред вечерашното дерби: Донарума и Хауге позитивни

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирло: На Јувентус не му треба шлаканица за да се разбуди

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку заработи Нурмагомедов по победата над Гејџи?

Читај повеќе

Кристијано Роналдо под истрага, му се заканува казна

Читај повеќе
  • play_arrow

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Читај повеќе