Air Serbia ќе лета од Белград за Скопје од 15 јуни

Air Serbia планира да ги обнови летовите до повеќе од 30 дестинации до крајот на јуни.

Српската авиокомпанија ја прошири листата на дестинации до кои ќе лета од јуни, па од Белград за Скопје ќе почне да обавува летови од 15 јуни.

Обновените дестинации ги вклучуваат Сплит, Ница, Венеција и Киев, каде ќе лета од 28 јуни. Летовите за Солун, со кои требаше да почне од 15 јуни, сепак ќе бидат одложени до крајот на јуни, објави порталот exyuaviation.com

Air Serbia нагласува дека обемот на летови ќе зависи од одлуките на домашните, странските и меѓународните тела и регулаторни тела за патнички сообраќај, како и од промената на рестрикциите за патување што важат во земјите до кои сообраќа авиокомпанијата.

Летовите од Белград до Сараево ќе бидат повторно активни од 4 јуни, до Бања Лука од 5 јуни, до Њујорк од 6 јуни, до Подгорица и Тиват од 8 јуни, до Софија, Тирана, Диселдорф, Штутгарт, Копенхаген, Рим, Милано, Прага, Букурешт и Истанбул од 15 јуни.

Загреб, Брисел и Берлин ќе бидат достапни од 16 јуни, Стокхолм и Тел Авив од 17, а Барселона од 20 јуни.

Летовите од Ниш до Нирнберг ќе бидат повторно активни од 16 јуни, а до Тиват од 30 јуни.

Летовите од Краљево до Виена ќе бидат достапни од 30 јуни.

реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Филипче: По подолго време имаме двојно повеќе оздравени пациенти од новодијагностицирани

Read more

Живот

Три хороскопски знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

Read more

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Read more

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more

Малку поинаков шопинг: Како да препознаете добра second hand облека?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Читај повеќе
  • play_arrow

Индиски бизнисмен со златна маска од 4.000 долари се штити од COVID-19

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

Читај повеќе

Истражување: Колку секс е доволно?

Читај повеќе

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Читај повеќе

Секс поза „мачка“ - максимално уживање за двајцата партнери

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнет модар патлиџан

Читај повеќе