Air Serbia на 21 мај почнува со летови за четири европски дестинации, од 7 јуни и за Скопје

Авио компанијата Air Serbia објави дека од 21 мај ќе ги врати летовите на ограничен број дестинации, кон Лондон, Цирих, Франкфурт и Виена, и дека овие летови ќе бидат редовни.

– Сè е подготвено, од следната недела нашите авиони ќе продолжат со редовен патнички сообраќај кон Лондон, Виена, Цирих и Франкфурт, изјави Никола Вукомановиќ од Air Serbia за Танјуг.

Тој додаде дека бројот на неделни летови ќе зависи од побарувачката на патниците, но и од ограничувањата на регулаторните тела во земјите кон кои лета Air Serbia.

– Во исто време, работиме на обнова на регионалните линии и до крајот на денот или утре ќе се знае за кои градови во регионот ќе летаме, што може да дознаете и од редот на летање на нашиот сајт, кажа Вукомановиќ.

Како што јави дописникот на МИА од Белград, според објавениот распоред на летови за периодот од 21 мај до 14 јуни, објавен на веб-страницата на Air Serbia, може да се види дека летовите кон земјите од регионот ќе започнат од 1 јуни.

Според објавениот распоред, од 1 јуни Air Serbia ќе лета кон Подгорица и Тиват, од 4 јуни до Сараево, од 5 јуни до Бања Лука и Љубљана, а од 7 јуни до Скопје.

реклама

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Третиот убиец на Саздовски екстрадиран и спроведен во земјава

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Бизнис

Норвешката Влада бара да се инвестира повеќе во американски отколку во европски акции

Read more

Основачот на Lidl е најбогатиот Германец

Read more

Афера на векот: Светски банки со години им помагале на криминалци да префрлаат милијарди долари

Read more

Оштетените штедачи од Еуростандард банка бараат закон за нивно обесштетување

Read more

Вести

Почина деветмесечно бебе во струмичката болница, полицијата спречи нов инцидент

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Руското Обвинителство бара да го сослуша Навални во Германија

Читај повеќе

Дали Швеѓаните го победија коронавирусот со нивната стратегија?

Читај повеќе

Нови 45 случаи, 7 лица починаа од COVID-19

Читај повеќе

Пратениците на БЕСА ќе бидат независни во Парламентот

Читај повеќе

Платите во Германија: За странците 900 евра помалку отколку за Германците

Читај повеќе

Кои се државите во кои сѐ уште нема корона?

Читај повеќе

Дачиќ за барањето за признавање на МПЦ: Очекуваме Вселенскиот патријарх да биде против

Читај повеќе