Ајде да лебдиме: Вселенска прошетка од 6,5 часа

Инженерите на НАСА Кејт Рубинс и Виктор Гловер ја изведуваат 71-та вселенска прошетка како дел од 64. Експедиција на Меѓународната вселенска станица.

Вселенската прошетка трае околу 6,5 часа.

Тие работат на подобрување на реновирањето на системот за соларна енергија на станицата.

Во 2020 година, експедицијата направи осум вселенски прошетки, при што седум вселенски прошетки беа изведени од американскиот екипаж и една од руските космонаути.

реклама

Вести

Хакери објавија информации за 1,3 милиони корисници на Clubhouse

Read more

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Read more

Откриен нов вид на застрашувачки диносаурус

Read more

Поздрав од Марс

Read more

Нови видеа

play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата серија на Netflix – „The Innocent“

Read more
play_arrow

Протести против рестриктивните мерки во Холандија

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Read more
play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Read more
play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Prince of Persia“

Read more
play_arrow

Десетте најголеми промашувања на сезоната

Read more
play_arrow

Како се снајде моќниот GR Yaris на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Google со емотивно видео ги повика луѓето да се вакцинираат

Read more
play_arrow

Кога улицата ќе се поплави, сурфај

Read more
play_arrow

Каде ќе биде следниот трансфер на „чудото“ Холанд?

Read more