ЗИМСКИ ТРАНСФЕР ПЕРИОД 2020

Академија Пандев ѝ парира на Шкендија: Донесе играч од Северен Кипар

Откако тетовчани се пофалија со ангажман на фудбалер од втората лига на Велс, струмичани веќе наредниот ден им вратија со бомба: потпишаа со играч од непризнаената лига на Северен Кипар.

Ндуе Мујеци е најновото засилување за струмичкиот тим кој треба да го појача нападот и да донесе многу голови.

Овој 26-годишен напаѓач е Албанец роден во Скадар кој кариерата ја почнал во младинскиот тим на локалниот клуб Влазнија. Потоа играл во второлигашот Ада пред да замина надвор од родната земја. Почнал од латвискиот Вентспилс, потоа играл за бугарските Пирин и Дунав, па во грузиски Сабуртало од каде во 2018 се сели на Кипар, ама на турскиот дел од островот. Игра за Генчлик Гуџу, прави авантура до Хонгконг во тимот на Хепи Вали, па се враќа во Северен Кипар во редовите на Џихангир од каде доаѓа во Струмица.

Најмногу му одело во латвиската лига, инаку послаба од македонската, каде во две години одиграл 64 натпревари, постигнал 23 голови и запишал 9 асистенции. Но, тоа било пред 3 и пол години. Во од УЕФА непризнаената лига на Северен Кипар изминатава полусезона постигнал 9 голови.

Академија Пандев во есенскиот дел имаше проблеми со реализацијата бидејќи на 18-те натпревари постигна само 19 голови. Дали засилувањето од Северен Кипар ќе го разбуди струмичкиот напад?

реклама

Што се случува доколку секој втор ден правите по 200 склекови?

Read more

Секс-пози за кои луѓето повеќе зборуваат, отколку што ги практикуваат

Read more

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more

Вистина или мит: Дали цимет и мед помагаат при слабеење?

Read more

Фудбал

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Read more

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Read more

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Read more

Познат датумот кога ќе се одржи финалниот турнир во Лигата на нациите

Read more

Спорт

Мурињо ни се фати за 5 сантиметри: Нѐ накодоши дека головите ни се ниски

Читај повеќе
  • play_arrow

Упорната Шкендија му даде гол на Тотенхем, но сепак се збогува од Лига Европа

Читај повеќе

Лазаров и Манасков забележаа победи со своите екипи во ракометната Лига на шампиони

Читај повеќе

Ибра: Коронавирусот имаше храброст да ме предизвика. Лоша идеја

Читај повеќе

Познат датумот кога ќе се одржи финалниот турнир во Лигата на нациите

Читај повеќе

Некогаш играше со Леброн Џејмс, а сега проси низ улиците на Далас

Читај повеќе

Ибрахимовиќ позитивен на коронавирус

Читај повеќе

Алегри може да ја предводи Рома

Читај повеќе

Најбогатиот фудбалер на светот пронајде нов клуб

Читај повеќе