Ахмедхоџиќ одби да ја носи капитенската лента со боите на виножитото

Фудбалерите на Ливерпул го победија Шефилд Јунајтед со 2:0 на Брамал Лејн во 15. коло од Премиер лигата во натпревар во кој капитен на домашниот тим беше Анел Ахмедхоџиќ, но потегот што го направи привлече големо внимание во јавноста.

Имено, дефанзивецот од БиХ одби да ја носи капитенската лента со боите на виножитото, а засега нема конкретно објаснување зошто.

Сите капитени на клубовите од англиската Премиер лига се очекуваше да ја носат лентата Rainbow Laces за време на натпреварите минатиот викенд и натпреварите во средината на неделата оваа недела, но Ахмедхоџиќ не го стори тоа.

URL

И тренерот на Шефилд, Крис Вајлдер, не беше сигурен зошто Ахмедхоџиќ не ја носел капитенската лента со боите на виножитото.

„Не знаев. Тоа не е одлука на клубот или моја лична одлука, едноставно не знаев дека го направил тоа“, изјави Вајлдер.

По ова коло Ливерпул е на второто место во Премиер лигата со два бода помалку од лидерот Арсенал, додека Шефилд Јунајтед е на последната позиција. Во следното коло Ливерпул гостува кај Кристал Палас, додека Шефилд го пречекува Брентфорд.

реклама

Русите нападнаа со тенкови стари 70 години, резултатот – катастрофа

Read more

Пронајдена најголемата змија во светот

Read more

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Read more

Масивен сателит денеска неконтролирано паѓа на Земјата, ќе профучи близу Македонија

Read more

Фудбал

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Read more

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Read more

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Read more

Не бадијала се викаат Always Ready

Read more
 

Спорт

Паника во Барса: „Детективот“ Чави пребарува по телефони и го бара „кртот“

Читај повеќе

Сега и официјално: Тухел го напушта Баерн на крајот од сезоната

Читај повеќе

Пеп му одговори на новинар: Мојот живот е подобар од твојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Не бадијала се викаат Always Ready

Читај повеќе

Дербито на Марадона вечерва во ЛШ, забрефтаниот Арсенал гостува кај Порто

Читај повеќе

Ракометарите од барабанот 2 ќе ги чекаат противниците во квалификациите за ЕП

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Арнаутовиќ од трагичар стана херој

Читај повеќе

Најбогатиот фудбалер во светот итно е хоспитализиран

Читај повеќе

Анчелоти со неочекувана понуда до Модриќ

Читај повеќе