Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Netflix објави импресивен прв тизер трејлер за новата серија „The Barbarians“ за крвавата Битка во Тевтобуршката шума.

Битката во Тевтобуршката шума се случила во 9 г. од н.е., кога повеќе германски племиња предводени од Арминиј уништиле три римски легии во заседа. Иако имало повеќе успешни напади од римската војска, три години по битката во Тевтобуршката Шума, Римјаните сè уште ја немале освоено таа територија.

Серијата ќе биде главно на германски јазик, а ја следи приказната на три млади личности чии судбини ќе бидат испреплетени.

Ако ја сакавте „Vikings“ тогаш ќе ја обожавате оваа серија, бидејќи е од истиот режисер - Стивен Сент Леџер - кој работеше заедно со Барбара Едер.

Главните улоги ги играат Давид Шутер (Charlie’s Angels), Лоренс Руп (Mission: Impossible – Rogue Nation) и Бернард Шуц (Sense8).

Серијата ќе биде достапна во Германија на 23 октомври.

Remote video URL
Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Филм & ТВ

Репертоар на Кино Милениум од 22 до 28 октомври 2020

Read more

Метју Меконахи: Под уцена ја изгубив невиноста на 15 години

Read more

Топ 20 актери кои со една улога си ја спасиле кариерата

Read more

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Read more

Сцена

Репертоар на Кино Милениум од 22 до 28 октомври 2020

Читај повеќе

Метју Меконахи: Под уцена ја изгубив невиноста на 15 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 актери кои со една улога си ја спасиле кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за „The Life Ahead“ со Софија Лорен

Читај повеќе
  • play_arrow

Не е за луѓе со слабо срце: Избран најстрашниот хорор

Читај повеќе
  • play_arrow

Базиран на вистинска приказна - погледнете го трејлерот за „All My Life“

Читај повеќе

Netflix објави најниски приходи во последните четири години

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Читај повеќе

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Читај повеќе