Ако на вашето куче му ги правите овие работи, престанете веднаш

Мислите дека вашиот куќен љубимец ужива во сѐ што му правите? Па, не баш, иако често се добива таков впечаток.

Заедно со мачките, кучињата се најбројните и најпосакуваните куќни миленици. Затоа, пак, и бројот на луѓе кои неправилно се однесуваат со нивното куче е голем.

Постојат неколку најчести грешки кои луѓето ги прават одгледувајќи го својот миленик, а има и некои работи кои се игнорираат и можат здравјето на кучето да го стават на ризик.

Дали знаевте дека, на пример, не треба да го шетате вашето куче по жежок асфалт на лето? Вам не ви смета бидејќи носите патики, но на вашиот миленик не му се допаѓа таква прошетка.

Екипата на Bright Side во 9-минутно видео состави цел список на работи кои треба или не треба да му ги правите на вапето куче.

Remote video URL

 

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Read more

Живот

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Read more

Почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета II

Read more

Најдобрите 20 европски замоци

Read more

Млада Месечина во Овен ќе им го промени животот на овие знаци

Read more
 

Магазин

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе

Пет хороскопски знаци кои најтешко се заљубуваат

Читај повеќе

Каква е кашлицата поврзана со COVID-19 и кога треба да посетите лекар?

Читај повеќе