Ако некој може да ја носи ознаката GTI, тоа е Peugeot 208

Сите добро се сеќаваме на легендарниот 205 GTI и неговите наследници. Одржувањето на оваа легенда ќе подразбира внесување на новите технологии.

Европскиот Автомобил на годината ќе добие и свое „пеколно“ издание. GTI во историјата на Peugeot има тежина, а приновата донекаде ја потврди и самиот шеф на францускиот бренд Жан-Филип Импарато.

Тој за Autocar го потврди потенцијалот за ваква изведба и рече дека работат на нешто што би можело да биде иднината на GTI.

„Ако некој може да ја носи ознаката GTI, тоа е 208-ката, дури и ако е електрична“, рече извршниот директор на Peugeot.

Приложените рендери даваат увид во која насока би можело да се движат дизајнерите на Peugeot. Имајќи предвид колкава трага остави оригиналот, 205 GTI, но и некои нови концептуални решенија, можно е Французите да имаат навистина големо изненадување.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Концепти

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Read more

Audi го претстави концептот за новото електрично купе

Read more

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more

Volkswagen го објави последниот тизер за Arteon

Read more

Автомобили

  • play_arrow
  • filter

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе

Nissan го подготвува новиот електричен SUV

Читај повеќе